Badanie wariografem – zastosowanie w różnych aspektach życia

Liczba klientów pragnących skorzystać z usługi psychofizjologicznego badania poligraficznego ciągle rośnie. To jedyna metoda pozwalająca niemal ze stuprocentową pewnością wskazać czy ktoś kłamie. Wariograf mierzy powiem reakcje psychofizjologiczne, których nie można świadomie kontrolować. Na skutek udzielania nieszczerych odpowiedzi na kłopotliwe pytania, w organizmie zachodzą istotne zmiany, które są dokładnie monitorowane przez wykrywacz kłamstw.

Proces rekrutacji przy użyciu wariografu?

Właściwa motywacja pracownika oznacza wyższą efektywność i przynosi same korzyści dla pracodawcy. Z tego względu, renomowane firmy często nie chcą zatrudniać ludzi, których jedyną motywacją są wysokie zarobki. Aby zatem wykluczyć takich kandydatów z dalszego procesu rekrutacji często przeprowadza się badanie wariografem. Urządzenie stosuje się także wobec zatrudnionych pracowników, aby sprawdzić ich lojalność wobec aktualnego miejsca zatrudnienia.

Wykrywacz kłamstw w celach prywatnych

Do gabinetu badań psychofizjologicznych przychodzą także osoby, które chcą wykorzystać test wariografem do celów prywatnych. Oczywiście najczęstszą sprawą jest ewentualne wykrycie zdrady lub wyeliminowanie wątpliwości w tej kwestii. Niektóre osoby chcą również sprawdzić przeszłość potencjalnego partnera życiowego. O takim zastosowaniu wykrywacza kłamstw można przeczytać na: badaniewariografem.pl. Testy są wykonywane w komfortowych i kontrolowanych warunkach, dzięki czemu, wyniki są bardzo wiarygodne.

Zastosowanie wariografu w procesach sądowniczych

Załóżmy, że badanie wykrywaczem kłamstw pozwoliło stwierdzić zdradę wobec współmałżonka. Czy osoba poszkodowana w tej sytuacji może wykorzystać wynik testu jako dowód w sądzie? Jak najbardziej. Wysoka wiarygodność wariografu sprawia, że tego typu materiały są dopuszczane do sprawy i mogą stanowić silną podstawę do orzeczenia o winie jednego z małżonków. Wariograf stosuje się także w sprawach karnych wobec świadków, podejrzanych oraz ofiar przestępstwa.