Co warto zobaczyć wyjeżdżając na wakacje na wyspę Korfu?

Korfu, zwane przez miejscowych Kerkyra jest górzystą wyspą w Grecji, leżącą w północnej części morza Jońskiego. Nie bez powodu, każdy, kto ma okazję wybrać się na wycieczki po wyspie Korfu mówi o niej, że jest Zieloną Wyspą. To wszystko za sprawą towarzyszącego klimatu i niezwykle zielonych terenów.

Oto krótki przewodnik po Korfu. Zainspirowany jest on tą stroną pewnego lokalnego przewodnika. Jest wiele przepięknych miejsc wartych zobaczenia, jednak jako główną atrakcje Korfu należy potraktować stolicę wyspy – Korfu. Piękne, piaszczyste plaże, lazurowa woda, greckie restauracje, bary – wszystko to możemy spotkać w tym mieście. Zaczyna ono tętnić życiem około godziny 21, wtedy restauracje wypełniają się ludźmi. Grecy zwykle swój dzień kończą po północy, ale mogą sobie na to pozwolić bo w ciągu dnia od godziny 14 do około 17 wiele sklepów jest zamkniętych ponieważ mieszkańcy wyspy mają tzw. siestę. Warto wspomnieć, że stolica wyspy jest świetną bazą wypadową na inne wycieczki po wyspie Korfu, a także na inne wyspy. Kolejną, a zarazem jedną z najważniejszych atrakcji na Korfu jest wycieczka do Paleokastritsa. Tam woda mieni się w różnych odcieniach turkusu, w pobliżu plaży znajduje się słynna góra, wewnątrz której robiono zdjęcia do filmu o Bondzie.Atrakcją Korfu jest także Canal d’Amour czyli kanał miłości przy błękitnym wybrzeżu. Na wyspie Korfu jest wiele atrakcji wartych uwagi, to istny raj. Na wschodnim wybrzeżu warto wybrać się na plażę Barbati, Ipsos, a także Agios Stefanos. Na sam koniec warto pozostawić sobie malownicza miejscowość Kassiopi. Choć plaże są kamieniste to nie zmienia faktu, że to jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Woda przybiera wiele odcieni zieleni i błękitu. Najważniejszym punktem widokowym w miasteczku jest plaża Bataria – to z niej można obserwować wybrzeże Albanii. W Kassiopi jest wiele restauracji, w których można spróbować lokalnych potraw.

Na wycieczki po wyspie Korfu warto wziąć pod uwagę wynajem samochodu. Miasteczka są oddalone od siebie o kilkanaście kilometrów, co znacznie ułatwi odwiedzenie wszystkich przepięknych miejsc.