Na to zwróć uwagę przy zakupie wózka dziecięcego?

Planujesz zakup wózka dziecięcego, jednak cały czas się wahasz i nie wiesz, czy wybór jest odpowiedni? Przeczytaj nasz poradnik, a z pewnością rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Sklep z wózkami oferuje wiele różnych modeli, a Ty nie masz pojęcia, na który z nich postawić? Doskonale rozumiemy i pomożemy Ci rozwiązać ten problem. Przygotowaliśmy listę aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru wózki dziecięce.

Waga ma znaczenie

Podczas zakupu wózka koniecznie pochyl się nad jego wagą. Nie może on być ciężki, ponieważ niejednokrotnie będziesz go wkładać i wyciągać z samochodu, a także wnosić po schodach. To oznacza, że powinnaś postawić na praktyczne rozwiązanie, jakim jest lekki stelaż.

Zwróć uwagę na gondolę

Na pewno chcesz zadbać o wygodę swojego dziecka. Jeżeli tak jest, powinnaś postawić raczej na przestronną i wygodną gondolę, która sprawdzi się doskonale zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych dzieci. Jest to praktyczne rozwiązanie również zimą, kiedy dziecko ma na sobie większą ilość warstw ubrań.

Rączka to nie błahostka

Gdy szukasz wózka zwróć uwagę na to, czy rączka jest regulowana. Wózki Warszawa dostępne w sklepie internetowym wozki-foteliki.pl wyróżniają się taką opcją. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz pewność, że każda osoba, niezależnie od wzrostu będzie mogła wygodnie pójść na spacer z Twoim dzieckiem.

Dno wózka

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest dno styropianowe albo drewniane. Taki materiał zapewni lepszą izolację przed zimnem. Oprócz tego zwróć uwagę na to, czy samo dno jest równe oraz stabilne. W ten sposób zapewnisz swojemu dziecku pełne bezpieczeństwo, a także wygodę.

Obicie gondoli

Przed zakupem wózka warto dowiedzieć się z jakiego materiału zostało wykonane obicie gondoli. Niektóre z nich zawierają w sobie filtry przeciwsłoneczne, są też wodoodporne. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na takie obicie, które można łatwo ściągnąć i wyprać. Uwierz, że gondola może się bardzo szybko pobrudzić!

Hamulce i koła

Koła powinny być duże, aby łatwo pokonywały wszystkie przeszkody, ale oprócz tego skrętne. W ten sposób zyskasz pewność, że wózek będzie się dobrze prowadził, a spacery będą czystą przyjemnością. Hamulce z kolei muszą bez dwóch zdań w pełni niezawodne. Właśnie dlatego sprawdź je w sklepie przed zakupem i dokładnie się im przyjrzyj! Dzięki temu będziesz spokojna o swoje dziecko w każdej sytuacji, a Twój spokój z pewnością udzieli się maleństwu.