U kogo opłaca się mieć telefon na kartę?

Taryfy i cenniki operatorów komórkowych. U kogo opłaca się mieć telefon na kartę?

Oferty na kartę są równie popularne jak oferty, w których telefony mamy na abonament. Większość z nas przekonana jest do telefonów, które są z ofercie z abonamentem, ponieważ posiadają tam nielimitowane minuty do wszystkich sieci, darmowe sms-y do wszystkich oraz w wielu przypadkach bardzo duży transfer danych wykorzystujący Internet LTE. A zatem coraz częściej słyszy się, że operatorzy telefonów komórkowych wprowadzają specjalne oferty telefonów na kartę, aby cały czas zdobywać nowych klientów i przekonać stałych, że telefon na kartę również może być dobrym, opłacalnym rozwiązaniem.

Co proponuje sieć Orange?

Orange Yes, Orange One i Orange POP. Są to niemal trzy identyczne oferty na kartę, które proponuje Orange. Rejestrując swój numer w Orange na kartę uzyskujesz nielimitowane minuty oraz sms-y, ale tylko od osób, które również posiadają numer w sieci Orange.  Musisz regularnie doładowywać konto, aby ta funkcja się utrzymywała.  Istnieje możliwość swobodnego i nieograniczonego dzwonienia i sms-owania z osobami, które mają telefon w innej sieci. Możesz korzystać z tej opcji przez 7 oraz 31 dni za umieszczeniem odpowiedniej opłaty.  Istnieje też cykliczność tego zabiegu, jednak jego koszt wynosi 30 złotych. Rejestrując telefon na kartę w Orange otrzymujesz konto ważne przez rok.  Pakiet 2 GB Internetu na 30 dni kosztuje 12 złotych.

Plus – czołowy lider wśród wielkiej czwórki

Telefon w sieci Plus ma praktycznie każdy z nas. Większość to smartfony brane w ofercie na abonament. Jednak sieć Plus oferuje możliwość posiadania telefonu na kartę. Nowa formuła Ja + daje klientom swobodne rozmowy z każdym, nawet w innej sieci.  Pakiety na kartę możemy mieć na miesiąc. Jest to bardzo opłacalne, ponieważ Plus oferuje nam tutaj darmowe i nielimitowane rozmowy jak i sms-y.  Wykupując pakiet trzydziestodniowy za 29 złotych dostajemy bezpieczne 6 GB Internetu do wykorzystania.

Play – mnóstwo ofert na kartę

Salon sieci Play oferuje nam mnóstwo starterów na kartę. Wszystko uzależnione jest od twoich preferencji. Jeżeli potrzebujesz oferty, która będzie zawierała nielimitowane rozmowy i sms-y do wszystkich sieci, możesz wybrać formułę Unlimited. A z kolei, gdy chcesz mieć swobodny dostęp do Internetu, wybierz starter Play, który przedstawia nieograniczony transfer danych.  Pakiet danych na start wynosi nawet 250 MB. Gdy regularnie doładowujesz konto otrzymujesz korzystne bonusy.

T-mobile – sieć, która chce zwrócić uwagę klienta

Sieć ta w ramach zarejestrowania konta na kartę przedstawia możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym główną nagrodą jest samochód. Wiele osób z chęcią bierze w tym udział. Dzięki temu T-mobile pozyskuje nowych klientów bardzo szybko.  Startery na kartę kosztują tutaj 5 złotych, i tak jak w Play przedstawiają różnego rodzaju oferty.  Możesz wybrać pakiet darmowych rozmów i sms-ów do sieci T-mobile.  1 GB Internetu w pakiecie możesz otrzymać za 5 złotych.

Podsumowując, uważam że najbardziej opłacalną siecią pod względem posiadania telefonu na kartę jest salon sieci Plus. Oferuje on bogate oferty, które nie są bardzo drogie. Wystarczy regularne doładowywanie konta, a nasza oferta będzie zyskiwać coraz to nowsze bonusy.