Witaminy dla osób prowadzących biznes. Jakie odżywki i witaminy powinny stosować biznesmeni?

Biznesmeni bardzo często korzystają z pomocy dietetyków, tak aby ich pożywienie zawierało jak najbardziej optymalne ilości witamin zapewniających sprawne funkcjonowanie zarówno umysłu jak i ciała. Osoby prowadzące biznes potrzebują przede wszystkim dużej dawki witamin z grupy B, które znacznie poprawiają funkcjonowanie mózgu: witamina B1 dobrze działa na włókna nerwowe, B5 pomaga się odstresować, zmniejsza nerwowość, a B12 nie tylko poprawia nastrój, ale też wpływa pozytywnie na zdolności zapamiętywania i uczenia się.

Witamina E podawana wraz z selenem jest niezwykle pomocna przy usuwaniu toksyn, zwłaszcza metali ciężkich. Poprawia także dopływ tlenu do mózgu i spowalnia starzenie się komórek. Witamina A zapewni nie tylko odporność organizmu na różne choroby i infekcje, ale też znacznie poprawia wzrok, więc jest zalecana osobom pracującym przy komputerach. Jako że prowadzenie firmy to nie zawsze same sukcesy biznesmeni są bardzo podatni na depresję, dlatego warto zażywać odpowiednie dawki magnezu, który nie tylko jest znanym naturalnym antydepresantem, ale dodatkowo niweluje wiele problemów z pogorszeniem koncentracji, zawrotami głowy czy zmęczeniem.

Warto zażywać także cynk i żelazo, dzięki którym obniża się poziom stresu, poprawia przewodzenie impulsów nerwowych, dotlenia mózg i zwiększa koncentrację. Żelazo pozwala również zmniejszyć poczucie zmęczenia. Biznesmeni nie powinni także zapominać o witaminie C, która sprawdza się nie tylko przy przeziębieniu, ale też spowalnia starzenie się mózgu.

Więcej na temat witamin: https://cheers.com.pl/wiedza/niedobor-witaminy-d/