Wizerunek w biznesie

 

Stare przysłowie mówi „jak cię widzą, tak cię piszą”. Myśl ta, szczególnie w dzisiejszych czasach, jest zaskakująco aktualna. Wizerunek odgrywa ważną rolę, szczególnie na wyższych szczeblach. Choć powinniśmy być oceniani za kompetencje, wiedzę i doświadczenie, to jednak nasz wygląd często wpływa na sukces. Biznesmen musi być więc zadbany, elegancki, ale też powinien wyglądać zdrowo i promiennie.

Warto zastanowić się jak sami odbieramy osoby, które nas otaczają. Z pewnością poddanie się operacji w wykonaniu chirurga, który wygląda na zmęczonego, powodowałoby u nas niepokój. Nauczyciel, który wygląda na złośliwego i nieprzyjemnego, miałby trudności w pozyskaniu sympatii uczniów i ich rodziców. Sprzedawca, który wygląda niechlujnie nie zachęciłby nas do zakupu prezentowanych przez niego towarów. Podobnie jest w biznesie.

Biznesmen musi wyglądać na człowieka pełnego energii, budzącego zaufanie, silnego, zdecydowanego. Dlatego tak ważne jest dbanie o zdrowie. Prawidłowe żywienie, wypijanie dużej ilości wody, odpowiednia ilość snu, a także ruch fizyczny sprawiają, że taka osoba wygląda młodo, ma sprężyste ruchy, zdrową cerę, świeże spojrzenie.

Dbanie o siebie, w tym prawidłowe odżywianie, ma też inną ważną rolę – sprzyja ono koncentracji, efektywności i wydajności w pracy. Lepsze skupienie to szybciej wykonane obowiązki, a jak wiadomo „czas to pieniądz”. Dlatego w przypadku żywienia warto poświęcić chwilę, aby jeść produkty zdrowe, świeże, smaczne i w odpowiedniej ilości. Zyska na tym nie tylko wygląd i zdrowie, ale też praca.

Zobacz jak pozbyć się ketozy ze swojego organizmu przy pomocy diety!