Pluskwa domowa w naszym mieszkaniu

Niejednokrotnie zdarza się, że budzimy się rano z licznymi, widocznymi chropowatościami na całym ciele. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak pewnego rodzaju uczulenie i zastanawiamy się co mogło je wywołać. Niestety przyczyna tkwi gdzieś zupełnie indziej. Nie przychodzi nam bowiem nawet do głowy, że powstałe problemy skórne są wynikiem pogryzienia. W takiej sytuacji warto w pierwszej kolejności sprawdzić czy w naszym domu nie ma lokatora. Mowa mianowicie o pluskwie domowej. Jest to pasożyt, który żywi się podobnie jak komar ludzką krwią. Zamieszkuje najczęściej meble tapicerowane, luki pod tapetą lub boazerią, w niewielkich odległościach od naszego łóżka. Ich zwalczenie w dodatku nie jest proste. I zazwyczaj nie wiemy skąd się wzięły w naszym domu, a pogryziona skóra to bez wątpienia sygnał ich obecności.
Wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy o jakim owadzie mowa i czego powinniśmy szukać. Pluskwa domowa jest bardzo charakterystyczna. Swoim kształtem, kolorem oraz rozmiarem przypomina pestkę jabłka. Jest bowiem czerwono-brązowa, owalna, o długości około 6mm. W czasie karmienia przyczepia się swoimi sześcioma cienkimi odnóżami zakończonymi pazurkami.
Jeśli nawet znajdziemy jej kryjówkę, może okazać się, że nie jest to jedyne miejsce w naszym domu w jakim się ukrywa. Samica pluskwy domowej żyje w dodatku kilka miesięcy i składa w ciągu swojego życia około 450 jaj. W konsekwencji tego ich wytępienie nie jest łatwe i konieczna może okazać się pomoc fachowca. Niezareagowanie w odpowiednim czasie może bowiem skutkować wymianą mebli na nowe czy generalnym remontem mieszkania. Nie warto czekać więc, aż rozprzestrzeni się na całe mieszkanie.
Kto w takiej sytuacji najlepiej pomoże nam w pozbyciu się tego insekta? Idealnym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z przedsiębiorstwem DDD Robak. Firma ta posiada bowiem odpowiednie kwalifikacje i doskonale zna się na rzeczy. Szybko pomoże Wam zwalczyć te, a także i inne natrętne owady czy szkodniki. Znają bowiem sprawdzone i pewne rozwiązania.