Wakacje z kulturą – co czytać, co oglądać?

Wakacje są świetnym czasem na to, aby obejrzeć ciekawy film, serial, przeczytać książkę, której recenzja nas zainteresowała, czy wybrać się na wymarzony spektakl. Instytucje kulturalne prześcigają się w nowościach, które przygotowują dla widzów, dzięki czemu, wybór jest naprawdę duży. Co jednak warto przeczytać? Na co warto wybrać się do kina? Po lekturze naszego artykułu, z pewnością dowiecie się, których pozycji nie można przegapić!

Seria książek z komisarzem Brudnym

Z pewnością każdy z Was słyszał kiedyś o Brudnym Harrym. Tę kultową postać w serii swoich książek wykorzystał poniekąd Przemysław Piotrowski. Seria książek kryminalnych, których bohaterem jest niepokorny komisarz policji Igor Brudny, liczy pięć tomów – ostatni, Bagno, ukazał się całkiem niedawno. Dla fanów kryminałów z wątkami horroru, dotykającymi najróżniejszych, mrocznych tajemnic – jest to absolutnie obowiązkowa seria do przeczytania. Historia wciąga już od pierwszej strony, a każda recenzja tej serii książek jest zachęcająca. Ani się obejrzycie, a będziecie mieli przeczytane pięć, opasłych tomów świetnej historii kryminalnej.

Thor: miłość i grom – coś dla fanów Uniwersum Marvela

W kinach sezon ogórkowy, ale nie oznacza to, że brakuje pozycji, które warto obejrzeć. Jedną z nich, szczególnie polecaną fanom uniwersum Marvela jest kolejna część przygód Thora pt. Thor: Miłość i grom. To świetny, bardzo wakacyjny film rozrywkowy, na który spokojnie można się wybrać zarówno z ukochaną osobą, jak również z paczką dobrych znajomych. Warto też zapoznać się z recenzjami na temat tej produkcji – niemalże każda z nich jest pozytywna. Warto też zaznaczyć, że aby w pełni zrozumieć przesłanie oraz fabułę filmu, dobrze jest wcześniej zapoznać się może nie z wszystkimi poprzednimi filmami z uniwersum Marvela, ale z całą pewnością z tymi, których jednym z głównych bohaterów jest wspomniany wcześniej Thor. 

Filmów, jak i książek, które warto obejrzeć lub przeczytać w czasie wakacji jest oczywiście znacznie więcej. Aby je poznać, warto zapoznać się wcześniej z ich recenzjami.