Domowe sposoby na hemoroidy

hemoroidy

Hemoroidy, to bardzo wstydliwa przypadłość. Nie każdy chce i nie każdy o niej mówi. Prawdą jest jednak, że hemoroidy potrafią być naprawdę uciążliwe. Zanim udamy się do lekarza, warto zastosować kilka domowych sposobów, które z pewnością pomogą uporać się z hemoroidami. W naszym artykule przybliżymy państwu najskuteczniejsze, domowe sposoby na radzenie sobie z hemoroidami. Z pewnością będą one bardzo pomocne, zanim udamy się bezpośrednio do lekarza.

Ciepłe nasiadówki – bardzo dobry sposób na poradzenie sobie z hemoroidami

Kiedy hemoroidy nam bardzo dokuczają, ulgę mogą przynieść maksymalnie 10 minutowe nasiadówki. Jest to nic innego, niż po prostu moczenie się w wannie pełnej ciepłej wody. Warto jednak podkreślić, aby temperatura wody w której siedzimy, nie przekraczała 40 stopni Celsjusza. Do takiej wody należy dodać wywar z kory dębu, rumianku lub nadmanganian potasu. Koniecznie też należy siedzieć z podkurczonymi nogami. Innym sposobem na wykonanie naparu koniecznego do nasiadówek, jest mieszanka łyżeczki rdestu, szałwii oraz wspomnianej wcześniej kory dębu oraz kasztanowca. Taką mieszankę należy zalać dwoma litrami zimnej wody i gotować przez 10 minut, a następnie wlać do wanny.

Przemywanie zainfekowanych miejsc oraz ziołowe herbaty – skuteczne na hemoroidy

Innym, równie sprawdzonym sposobem na poradzenie sobie z hemoroidami, który możemy zastosować w domu, jest przemywanie zainfekowanych miejsc chusteczką higieniczną, którą nasączymy wyciągiem z nagietka, aloesu, skrzypu lub po prostu z rumianku. Wszystkie te zioła mają właściwości przeciwzapalne, a co za tym idzie – zdecydowanie łagodzą objawy hemoroidów. Skutecznym sposobem na hemoroidy, są także domowe herbaty na bazie ziół. Tutaj zalecamy przede wszystkim herbaty z piołunu, podbiału, pokrzywy czy skrzypu. Nie można też zapominać o zdrowotnych właściwościach czarnego bzu czy babki lancetowatej. Łyżeczkę wymienionych wyżej ziół, zalewamy gorącą wodą i odstawiamy na 10 minut. Następnie mieszankę przecedzamy przez sitko i wlewamy do szklanki. Do takiej herbatki, można dodatkowo dodać wyciśnięty ząbek czosnku – wszyscy doskonale wiemy, że jest to naturalny antybiotyk i z pewnością będzie dodatkowym wsparciem w leczeniu hemoroidów domowymi sposobami.

Więcej dowiesz się na: https://republikawiedzy.pl