Jak prawidłowo leczyć depresję?
Depresja jest chorobą, która dotknąć może osoby w zasadzie w każdym wieku. Dołek psychiczny, czy też smutek, w jaki nam się zdarza wpadać od czasu do czasu to elementy normalne codziennego emocjonalnego życia. Jest to reakcja naturalna organizmu na rozczarowania oraz niepowodzenia. Kiedy uczucie pustki oraz rozpaczy nami zawładnie, to nie mija i niestety nie możemy się cieszyć życiem jak to było dotychczas. Wówczas okazać się może, że cierpimy na depresję.
Nie każdy smutek jest depresją
Osoby ze zdiagnozowaną depresją opisują często, że czują się jakby były w jakiejś „czarnej dziurze” lub też skazane były na niepowodzenia nieuniknione. Niektóre osoby totalnie się nie skarżą na poczucie smutku – zamiast tego się czują apatyczni. Nie mają energii do życia, a mają wrażenie wręcz, że nie ma ono sensu.
Przede wszystkim depresja się różni od poczucia smutku tym, że zakłóca życie codzienne. Nie pozwala pracować normalnie, jeść, uczyć się, spać, jeść czy też po prostu bawić się dobrze. Uczucia bezradności, bezsilności czy też beznadziejności są niezmiernie intensywne oraz rzadko ustępują nawet w najmniejszym stopniu. Nawet wykonywanie obowiązków codziennych nas przytłacza.
W każdej sytuacji objawy, które sugerują depresję warto się skonsultować z psychologiem. Czasem wystarczy jedynie krótka rozmowa, aby rozwiać wszelkie wątpliwości oraz otrzymać konieczne wsparcie w tych trudnych chwilach.
Choroba ta dotyczy częściej (i to dwa razy) kobiet niż mężczyzn. W jej przebiegu na samym początku może się wszystko wydawać beznadzieje, jednak z pomocą odpowiednią może ulec poprawie zdecydowanej.
Objawy depresji
Jeśli zauważymy u siebie poniższe objawy, to należy się niezwłocznie skontaktować z https://prywatnyosrodek.pl/
Aby móc rozpoznać depresję przynajmniej musi zostać spełniony jeden z kryteriów głównych rozpoznania. Mowa tutaj o obniżonym nastroju czy też zmniejszonym zainteresowaniu wszystkimi czynnościami codziennego dnia. Te objawy muszą jednak występować w zasadzie codziennie.
Depresja jest stanem, który się pojawia niepostrzeżenie. Człowiek traci powoli poczucie sensu, staje się nieco bierny, a na dodatek nie wykazuje ochoty na kompletnie żadną aktywność i jedyne, czego pragnie to samotność. Człowiek ma poczucie niezrozumienia przez bliskich, wszystko, co przynosiło nam do tej pory radość, jest obojętne dla nas.
Jakie są objawy depresji cielesnej? Ciągłe zmęczenie, suchość w gardle, nadmierny apetyt, brak apetytu, zmniejszone libido, migreny, spadek wagi, wzrost wagi, duża potrzeba snu, bezsenność czy też zaburzenie miesiączkowania.