Mezoterapia igłowa – co koniecznie musisz wiedzieć na temat tego zabiegu?

mezoterapia igłowa Wrocław

Mezoterapia igłowa to popularny, estetyczny zabieg polegający na wprowadzaniu drobnych dawek substancji aktywnych bezpośrednio w skórę za pomocą cienkich igieł. Co jednak warto na temat wykonywania zabiegu, którym jest mezoterapia igłowa Wrocław wiedzieć? W jaki sposób mezoterapia może wpływać na poprawę kondycji naszej skóry? Na te, jak również i na wiele innych pytań dotyczących powyższych zagadnień, odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Mezoterapia – co to właściwie jest?

Kiedy mówimy o mezoterapii igłowej, bardzo ważne jest to, aby poznać cel zabiegu. Ma on  na celu w pierwszej kolejności poprawę kondycji skóry i rozwiązanie różnych problemów estetycznych. Zaliczamy do nich m.in.  starzenie się skóry, utratę jędrności, cellulit, blizny, przebarwienia czy niedoskonałości skóry. Dzięki prawidłowo wykonanej mezoterapii igłowej, możliwe jest zniwelowanie lub też całkowite pozbycie się wyżej wymienionych problemów. Z tego też względu tak wiele osób decyduje się na wykonanie tego zabiegu. Trzeba jednak też zwrócić uwagę na to, jakie substancje stosowane są w mezoterapii. Zwykle w trakcie zabiegu używa się koktajli złożonych z różnych substancji aktywnych, takich jak:

  • witaminy, 
  • minerały, 
  • aminokwasy, 
  • peptydy, 
  • antyoksydanty, 
  • kwas hialuronowy. 

Wybór składników zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i celu terapii. Poprzedzony jest on też skrupulatnym wywiadem z pacjentem. Na jego podstawie składniki, które zostaną użyte w konkretnym przypadku są nie tylko dobierane pod względem ich rodzaju, ale również i ilości. 

O czym trzeba pamiętać przed umówieniem się na zabieg mezoterapii igłowej?

Są pewne bardzo istotne czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę, zanim umówimy się na zabieg wykonania mezoterapii igłowej. Pierwsza i zdecydowanie najważniejszą z nich, jest sama technika wykonania zabiegu. Warto upewnić się, że podczas mezoterapii igłowej, wykorzystywane będą sterylne igły. Kluczowe jest także to, aby osoba wykonująca zabieg posiadała odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w zakresie mezoterapii igłowej. Nie tylko powinna ona umieć technicznie wykonać zabieg, ale też doradzić, jak dużo sesji i w jakich odstępach czasowych mogą zostać one w naszym przypadku wykonane. Dbając o wszystkie wymienione wyżej czynniki, z całą pewnością będziemy mieli pewność, że mezoterapia igłowa zostanie wykonana we właściwy i bezpieczny sposób.