Kiedy warto zdecydować się na nagrobek podwójny?

zakład kamieniarski Kielce

Odejście bliskiej nam osoby, jest sytuacją graniczną. W wielkim żalu, bólu oraz poczuciu straty, musimy zorganizować nie tylko pogrzeb czy stypę, ale też pomyśleć o zamówieniu nagrobka. Zakład kamieniarski Kielce, posiada w swojej ofercie nagrobki, które wykonywane są z najwyższej klasy granitu lub marmuru. Kiedy jednak powinniśmy się zdecydować na zamówienie nagrobka podwójnego? Sprawdźmy.

Tworzenie grobowca rodzinnego

Pierwszą i zdecydowanie najczęściej spotykaną sytuacją, w której decydujemy się na zamówienie nagrobka podwójnego, jest ta kiedy docelowo chcemy stworzyć grobowiec rodzinny. Zanim jednak przystąpimy do wyboru materiału z którego będzie wykonany taki nagrobek, oraz wyboru odpowiedniego wzoru czy koloru, koniecznie należy zadbać o wykupienie podwójnego miejsca na cmentarzu. Nie można też zapominać o tym, aby zapytać zarządcę cmentarza o to, jakie są dopuszczalne wymiary podwójnych nagrobków w przypadku danego cmentarza. Wymiary te ustalane są indywidualnie, między innymi na podstawie powierzchni cmentarza, oraz tego, ile miejsc on posiada. 

Największe zalety podwójnych nagrobków

Podwójne nagrobki wykonywane są z kamienia w jednolitym kolorze, a zatem wyróżnia je bardzo estetyczny wygląd. Jest to także znacznie bardziej opłacalna inwestycja. Cena nagrobka podwójnego jest bowiem z reguły wyższa, niż pojedynczego, ale niższa, niż gdybyśmy zamówili dwa pojedyncze nagrobki koło siebie. Warto też wziąć pod uwagę fakt, że coraz częściej spotykamy się z sytuacją, w której na cmentarzach zaczyna brakować miejsc. Podwójny nagrobek daje nam zatem gwarancję tego, że będziemy mogli dokonać w nim więcej niż jednego pochówku. 

Jeśli będziemy pamiętać o wszystkich wymienionych wyżej czynnikach, z pewnością nie będziemy mieli najmniejszych problemów z wyborem odpowiedniego nagrobka podwójnego. W sytuacji, w której cały czas pozostajemy w żałobie po stracie bliskich osób, możliwość zorganizowania wykonania nagrobka a także jego zamówienia, powinna być jak najmniej stresująca i przebiegać jak najsprawniej.