Potrzebujesz metalowych elementów do maszyn rolniczych?

Rolnictwo to najstarsza gałąź gospodarki, której wynalezienie odmieniło oblicze ludzkości. Przyczyniło się ono do zmiany trybu życia ludzi z koczowniczego na osiadły, dzięki niemu zaczęły powstawać bardziej złożone formy społeczne, zmieniło się także podejście człowieka do przyrody. Okazało się, że przyrodę można zmieniać, ujarzmić i dostosować do własnych potrzeb. Dzięki uprawie zbóż i innych roślin rozwinęły się ogromne starożytne cywilizacje, możliwa była budowa wielkich miast i potężnych świątyń. Jego rozwój przesądzał o bycie populacji, o jakości jej życia, a także o stopniu zaspokojenia potrzeb żywnościowych przy wciąż wzrastającej liczbie ludzi.
W ciągu ubiegłych pięćdziesięciu lat rolnictwo przeszło kompletną metamorfozę. Narzędzia o prostej budowie, napędzane siłą mięśni ludzi i zwierząt odeszły nareszcie w niepamięć, choć tej techniki upraw używano od tysięcy lat. Postęp cywilizacyjny i technologiczny sprawił, że praca na roli stała się dużo lżejsza, a konkretne zajęcia zajmują mniej czasu. Wielkie ciągniki, wieloskibowe pługi, kombajny i inne nowoczesne maszyny pozwalają na uprawę ogromnych połaci pól, co pozwala zmaksymalizować produkcję przy najmniejszym możliwym nakładzie pracy.

Wciąż rosnąca populacja potrzebuje coraz więcej żywności, dlatego też inżynierowie ze wszystkich zakątków świata prześcigają się w wymyślaniu coraz nowocześniejszych, wydajniejszych i silniejszych maszyn. Nowoczesne maszyny, do których produkcji wykorzystano najnowsze osiągnięcia technologii, również wymagają czasem remontu lub wymiany zużytych części. Nie mogą jednak być to części zamienne nieznanego pochodzenia i słabej jakości, gdyż posłużą krótko i ulegną uszkodzeniu w najmniej oczekiwanym momencie. Najważniejsze jest, aby maszyny rolnicze znajdowały się w stanie ciągłej gotowości do pracy bez obaw, że po dłuższym postoju, lub zbyt intensywnej pracy pojawią się usterki. Trzeba pamiętać, że poddawane są one dużym obciążeniom, więc oddając maszynę do warsztatu zainwestujmy w dobre jakościowo części zamienne. Najczęściej uszkodzeniom ulegają drobne elementy jak np. wpusty pryzmatyczne. Wpust pryzmatyczny jest to element połączenia wpustowego, który służy do połączenia piasty z wałem. Mają one zastosowanie zarówno w złączkach walcowych jak i stożkowych. Produkuje się je ze stali jak najmniej wytrzymałej na rozciąganie.

Jednym z najsolidniejszych producentów wpustów pryzmatycznych jest P.P.H.U. HEDEM z Ostrzeszowa. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1993 roku i od tej pory dynamicznie się rozwija. Jej priorytetowym celem jest wprowadzanie na rynek nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. W swojej ofercie, oprócz wpustów pryzmatycznych, firma posiada szeroką paletę części zamiennych do maszyn rolniczych i innych produktów metalowych. Należą do nich kliny wpuszczane, wpusty czółenkowe, podkładki samoustawne, nakrętki pazurkowe, ślizgacze ochronne i inne. Przedsiębiorstwo zatrudnia bardzo wykwalifikowaną kadrę, co daje gwarancję wykonania produktów o najwyższej jakości. Ponadto firma jest otwarta na propozycje płynące z rynku i gotowa do współpracy w rozwiązywaniu problemów indywidualnych swoich klientów. Współpraca z tym przedsiębiorstwem to źródło zadowolenia i satysfakcji każdego klienta.

 

Artykuł powstał na podstawie: www.hedem.pl