Schody drewniane jedne z najlepszych rozwiązań

Schody z drewna

Wiele z Nas zastanawia się jakie wybrać schody do domu. Pełnią one bardzo ważną funkcję połączenia między kondygnacjami. Oprócz funkcjonalności, to również duży atut designu. Jednym z najlepszych i najbardziej pożądanych materiałów budowlanych jest drewno. Zaletą tego materiału jest duża trwałość przy odpowiedniej konserwacji, ale również jest to materiał bardzo zdrowy dla człowieka.

Lubimy indywidualność dlatego schody drewniane sprawdzą się znakomicie. Właściwie w każdym stylu znajdzie się miejsce na wykorzystanie drewnianych elementów w domu. Dają one wiele możliwości aranżacji. Możemy zakupić je w stanie surowym i dostosować do własnych upodobań jak i gotowe we wszelakich kolorach i wyjątkowych wykończeniach. Duży wybór balustrad, słupów czy poręczy daje możliwość dopasowania do swojej wizji. Warto zwrócić uwagę że schody drewniane możemy zamontować właściwie w każdym momencie budowy co daje im dużą przewagę nad innymi np. betonowymi. Wyróżniamy różne rodzaje schodów:

  • zabiegowe
  • kręcone
  • wachlarzowe
  • jedno i dwu biegowe

Wybór zależy od indywidualnych potrzeb. Schody drewniane są wyjątkowe pod każdym względem. Idealnie  nadadzą uroku każdemu wnętrzu. Dzięki różnym rodzajom drewna możemy wybierać ich fakturę zwrócić uwagę na słoje czy też odcień, to na pewno wpłynie na efekt końcowy. Wszystkim tym którzy cenią sobie klasykę i chcą dodać sentymentalnego ducha polecamy schody rzeźbione. Warto zwrócić uwagę na każdy szczegół ich wykonania.

Schody drewniane nadadzą naszemu wystrojowi ciepła. Jest to materiał, który wpasowuje się dobrze z innymi wykończeniami, można go łączyć w jakże ciekawy sposób ze szkłem czy elementami stalowymi. Drewno jest materiałem lekkim, więc drewniane schody świetnie wyglądają na spornikach jeśli cenisz sobie minimalizm i nowoczesność to, to rozwiązanie jest idealne. Jest to również świetny wybór do domków letniskowych, latem często chodzimy na boso, warto więc zastosować schody drewniane które same w sobie emitują ciepło. Schody te możemy zastosować do antresoli czy pomieszczeń strychowych. Nowoczesny styl możemy osiągnąć przez tak zwane schody dywanowe, które mają wbudowane elementy konstrukcyjne, a brak poręczy czy balustrad daje nam efekt  „drewnianego dywanu”.

Drewniane schody kręte

Drewniane schody kręte, źródło: Drewdom .

Ceny schodów drewnianych są różnorodne. Dlatego każdy znajdzie coś odpowiadającego jego potrzebom.

Podsumowując, schody drewniane to bardzo dobry wybór do domów jednorodzinnych jak i domków letniskowych. Są przyjazne ekologii ale i dobre dla alergików. Dają poczucie ciepła, i zapewnią wyjątkową atmosferę w każdym domu. W łatwy sposób możemy je pomalować i dostosowywać indywidualnie do każdej aranżacji. Drewno jest materiałem solidnym i bezpiecznym w użytkowaniu co daje nam duże poczucie komfortu. Dobrze sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Ażurowa konstrukcja nie zabierze wizualnej przestrzeni oraz światła. Te wszystkie elementy sprawiają, że jednym z najlepszych wyborów jest właśnie wybór schodów drewnianych, łączą one w sobie naturalne piękno i doskonałą funkcjonalność.