Zapoznaj się z ofertą profesjonalnej firmy zwalczającej korniki

Wielu z nas marzy o zbudowaniu drewnianego domu z bali, przypominającego przyjazną i klimatyczną góralską chatę i wielu to marzenie z rozmachem realizuje. Po zakończeniu budowy dom wypełnia się drewnianymi meblami i bibelotami stając się wymarzonym miejscem zamieszkania dla rodziny i szkodników żyjących i rozmnażających się w drewnie. Mieszkańcy domu z reguły nie zdają sobie sprawy z obecności tych nieproszonych gości. O ich działaniach dowiadują się zazwyczaj po dłuższym czasie, po zaobserwowaniu w podłodze i belkach stropu małych, owalnych otworków, z których wysypuje się jasny proszek. Korniki, bo o nich mowa, to popularne określenie kilku gatunków owadów żerujących w drewnie przetworzonym. Są one przyczyną bardzo dużych uszkodzeń drewnianych konstrukcji domów, zwłaszcza belek sufitowych, podłóg drewnianych i słupów podporowych. Niszczą również meble i wszelką galanterię drewnianą. Efektem ich żerowania jest utrata przez drewno konstrukcyjne wszelkich właściwości, a jego wnętrze doprowadzają do konsystencji proszku. Często zdarza się, że obecność tych szkodników wykrywa się dopiero przy przeglądzie technicznym stanu domu. Korniki w belkach dachowych i innych elementach konstrukcyjnych budynku niezwykle trudno zwalczyć samemu. Obowiązkowo trzeba skorzystać z pomocy fachowców, którzy świadczą tego rodzaju usługi. Jedną z firm trudniących się specjalistycznym usuwaniem korników jest firma DREVPOL z Mińska Mazowieckiego. Korniki na poddaszu, w podłodze czy belkach nie stanowią problemu dla fachowców z firmy DREVPOL. Zabiegi przez nich stosowane to: iniekcja ciśnieniowa, metoda Veloxy i fumigacja, czyli gazowanie domu lub jego elementów.

Iniekcja ciśnieniowa belek dachowych i krokwi to zabieg polegający na nawierceniu w zaatakowanym drewnie pewnej liczby otworów i umieszczeniu w nich insektycydów. Środek na korniki w belkach jest wprowadzany do otworów za pomocą technologii podciśnieniowej. Iniekcję ciśnieniową stosuje się zwykle do elementów dachu.

Metoda Veloxy znajduje zastosowanie tylko w stosunku do mniejszych obiektów i przedmiotów. Polega ona na umieszczeniu w konstrukcji gazoszczelnej przedmiotów zaatakowanych przez korniki. Zwalczanie ich odbywa się przez powolne usuwanie tlenu i zastępowanie go azotem na około 3-4 tygodnie. Tą metodą usuwa się insekty z drzwi, mebli itp.

Fumigacja czyli gazowanie domu, poddasza czy dachu poprzedzona jest przygotowaniem budynku poprzez uszczelnienie go specjalną gazoszczelną folią. Następnie wprowadza się na czas od 7 do 16 dni gaz reaktywny. Po wytruciu szkodników obiekt poddany jest wietrzeniu i kontrolnym pomiarom stężeń. Technikę tę wykorzystuje się do dużych obiektów jak budynki, dachy, kościoły itp.

Bez względu na wybraną metodę, wszelkie prace i poszczególne etapy są nadzorowane przez specjalistów posiadających kwalifikacje wymagane przepisami prawa oraz wieloletnią praktykę. Z usług firmy korzystają muzea, parafie, jednostki administracji publicznej, a także klienci indywidualni z terenu całego kraju.

Jeśli więc wciąż zastanawiasz się jak zwalczyć korniki w belkach, podłodze, czy ścianach, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług rzetelnej i kompetentnej firmy DREVPOL.