Digital – VHS na DVD

Jeszcze dwadzieścia lat temu bardzo popularną w tamtych czasach metodą na domowe oglądanie filmów była kaseta VHS. Stworzona została przez firmę JVC w 1976 roku, jednak nie od razu zdobyła tak wielką renomę. Jej olbrzymią konkurencję stanowiły wtedy bowiem formaty takie jak: BetaMax, a także Video2000. I chociaż rozwiązania te były bardziej zaawansowane technicznie, przegrały walkę o rynek z kasetą VHS.
VideoHomeSystem był bowiem w tamtych czasach dużo prostszym rozwiązaniem, a po za tym był dużo tańszy. Jednak jak sama nazwa wskazuje kaseta VHS była dedykowana szczególnie do użytku domowego. Jednak z czasem powstało bardzo dużo wypożyczalni tego typu nośników, dzięki którym można było wypożyczać przeróżne filmy do domowego oglądania. Półki w tych miejscach wręcz uginały się pod ilością znajdujących się tam kaset wideo.
Jednak wraz z postępem technologicznym pokazały się na rynku inne, nowocześniejsze, a przede wszystkim prostsze rozwiązania, dające przy tym dużo więcej możliwości. Mowa o płytach DVD, Blu-Ray, a także i przenośnych dyskach. W porównaniu do nowych rozwiązań odtwarzanie kaset VHS okazało się o wiele bardziej skomplikowane i wręcz niepraktyczne. Nowe możliwości sprawiły, że zapisywanie wspomnień w postaci filmów i zdjęć stało się dużo prostsze.
Niestety w dalszym ciągu bardzo dużo osób trzyma jeszcze w domu mnóstwo kaset VHS, które są odtwarzane tylko za pomocą magnetowidu. W dodatku współczesne, nowoczesne telewizory nie są już w stanie współpracować z tym sprzętem. Powoduje to, że nie mamy nawet możliwości obejrzenia zawartych tam filmów, a na wielu z nich nagrane są nasze cenne wspomnienia, których nie chcielibyśmy jednak z biegiem czasu stracić. Co więc najlepiej zrobić w takiej sytuacji?
Na szczęście nie musimy się tym martwić. Na rynku mamy współcześnie bardzo dużo przedsiębiorstw zajmujących się na co dzień kopiowaniem kaset VHS na inne nośniki. Mowa o takich, które stosujemy współcześnie do odtwarzania różnego rodzaju danych. Firmy te szybko pomogą nam przekształcić filmy utrwalone na płytach VHS na format cyfrowy. Dzięki nim w każdej chwili będziemy mogli otworzyć i obejrzeć filmy z naszymi wspomnieniami na odtwarzaczu DVD lub komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie poprawi to jakości zapisanych tam filmów. Na to już niestety nie mamy wpływu.
Najczęściej stosowaną metodą kopiowania filmów jest po prostu przegrywanie VHS na DVD, nazywane profesjonalnie procesem digitalizowania nagrań. Dla osób posiadających właściwą wiedzę, potrzebne urządzenia oraz oprogramowanie, nie jest to bardzo trudne działanie. Jednak warto powierzyć je profesjonaliście. Bardzo dobrą firmą, która zajmuje się tym na co dzień jest Digital – VHS na DVD. W dodatku cena digitalizacji kaset wideo nie jest u nich wcale bardzo wysoka, a mają również w ofercie skanowanie slajdów oraz negatywów. Dzięki nim bardzo małym kosztem możesz zachować swoje cenne wspomnienia na dłużej.