Horoskopy, sny, a może tarot – jak sprawdzić co nas czeka?

Przeglądając każdego ranka przy śniadaniu gazetę, choć raz każdy z nas przeczytał pewnie swój horoskop. W końcu zobaczmy co tam nas dzisiaj czeka!

Zresztą warto zastanowić się dlaczego właściwie on tam się znajduje? Co spowodowało, że obok informacji czy sportu zajmuje dosyć istotne miejsce w gazecie? Specjalna ramka, a w niej ciekawy, mistyczny symbol znaku. Czemu wiele osób sięgając po nią otwiera najpierw właśnie na tej stronie? Czy tak bardzo chcemy poznać naszą przyszłość i odkryć co nas czeka? Ryby, rak czy skorpion? Czy tak istotne znaczenie jest spod jakiego znaku zodiaku jesteśmy, a tym samym dzień naszych urodzin?

Okazuje się, że horoskop odgrywa bardzo duże znaczenie w naszym życiu. Można powiedzieć, że pomaga nam w podjęciu wielu decyzji. Mimo, że niekiedy nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. Działa na naszą podświadomość. Być może mieliśmy zamiar umówić się z bliską nam koleżanką na kawę lub podjąć w pracy nową inwestycję. Wystarczy, że horoskop „powie” nam tylko, że czeka nas dobry dzień i nasze plany się powiodą. Upewni nas tym samym, że będą to bardzo dobre decyzje.

Oprócz horoskopu dla wielu z nas bardzo istotne są również i nasze sny. Czemu wiele osób zaraz po przebudzeniu, dopóki jeszcze pamięta sprawdza ich znaczenie. Okazuje się, że nie pokazują jedynie tego co nas boli, czego pragniemy i czego się boimy. Przedstawiają również i naszą przyszłość.

Wielu z nas nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest jeszcze inna forma poznawania samego siebie oraz przepowiadania naszej przyszłości. Mowa bowiem o kartach Tarota. Wielu być może nawet o nich nie słyszało, jednak jest to bardzo istotny rekwizyt wróżbitów. Składają się z Wielkich Kart Arkana oraz Małych Kart Arkana. Malownicze rysunki przedstawiają dziwne sceny, jednak są osoby, które potrafią odczytać ich znaczenie. Niezależnie czego chcemy się dowiedzieć wróżbita rozstawi karty według odpowiedniego rozkładu. Może być to na przykład tarot kariery, tarot miłości czy finansów. To od nas zależy o co chcemy zapytać karty. Jednak wszystko zależy od ich ułożenia. „Wisielec” wiszący za jedną nogę do góry nie kojarzy się z niczym dobrym. Jednak gdy pojawi się koło niego „Świat” może okazać się, że w najbliższej przyszłości czeka go coś bardzo dobrego, na co naprawdę warto poczekać!