Które sporty najchętniej oglądają Polacy?

Najchętniej oglądane sporty przez Polaków

Jak wiadomo, każdy Polak lubi usiąść sobie przez telewizorem, aby się zrelaksować. Zazwyczaj kobiety i mężczyźni mają nieco innego gusta i to może rodzić niewielkie problemy. Panie chętniej oglądają seriale obyczajowe niż programy motoryzacyjne. Zaś Panowie chętniej wybierają programy motoryzacyjne, czy też kino akcji. Jednak, jeżeli chodzi o wspólne oglądanie sportu nie mamy sobie równych. Każdy Polak uwielbia sport niezależnie od pory roku. W telewizji transmitowanych jest mnóstwo olimpiad czy igrzysk zarówno latem jak i zimą. Wszyscy dzielnie kibicują rodzimej drużynie, aby ta zdobyła jak najwyższe miejsce w rankingu. Ale co tak naprawdę najczęściej oglądają Polacy? Przekonajmy się!

Lekkoatletyka

Jest to jedna z najstarszych dyscyplin sportu, która obejmuje kilka konkurencji sprawnościowych takich jak bieg przez płotki, bieg na określoną długość, skok o tyczce, skok wzwyż oraz wiele, wiele więcej. W każdej z tych konkurencji mamy swoje reprezentanta. Mistrzostwa świata w lekkoatletyce odbywają się latem i zimą. Zimą są przeprowadzane na hali sportowej. Udział w konkurencjach biorą najlepsi z najlepszych w danym kraju. Spotkać możemy się z reprezentantami takich państw jak Rosja, Etiopia czy Japonia.  Pełne emocji wydarzenia sprawiają, że Polacy z chęcią zasiadają przez telewizory, aby wspierać swoich rodaków.

Kolarstwo

Kolarstwo to chyba jedna z najbardziej znanych dyscyplin. Każdy kiedyś słyszał o Tour the France, czy Tour the Pologne. W Polsce po raz 74 wystartuje grupa zawodowych kolarzy. Jak ujawniono początek wyścigu ma mieć miejsce w Krakowie, a meta znajdować się będzie w Bukowinie Tatrzańskiej. Wyścigi kolarskie to wyścigi pełne emocji i trudu. Oglądając naszych reprezentantów w zmaganiach kibicujemy im z całych sił, aby Ci znaleźli się przynajmniej w czołówce. Wyścigi te nie tylko Tour the Pologne składają się z wielu etapów. Tour the France to trzytygodniowy szosowy wyścig kolarski, w którym udział biorą kolarze z całego świata.

Siatkówka

Siatkówka to sport uwielbiany przez wszystkich. Przypomnijmy sobie, jakie emocje towarzyszyły nam podczas Mistrzostw Świata, w których zwyciężyli Polacy. Wtedy to właśnie nasz kraj był gospodarzem tych, że mistrzostw. Polacy w pięknym stylu pokonali pozostałe drużyny. Zmierzyli się z najlepszymi. Oglądając transmisje na żywo w telewizji widzieć mogliśmy wypełnione aż po brzegi trybuny hal sportowych. Wszyscy dzielnie kibicowali Polakom do samego końca. Perfekcyjne przygotowanie i skupienie naszej kadry pozwoliło na wygraną.

Skoki narciarskie

Chyba jedna z najbardziej lubianych dyscyplin sportowych w okresie zimowym. Każdy z nas pamięta jak swojego czasu skakał Adam Małysz. Wszyscy przez telewizorami trzymali kciuki i wiwatowali, gdy naszemu reprezentantowi udało się zdobyć mistrzostwo. Tak jest i teraz. Obecna kadra naszych skoczków to jedni z najlepszych. Wygrywają turnieje grupowe oraz indywidualne. Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot to czołówka.  Kamil i Piotr naprzemiennie zdobywają medale. Ich umiejętności pokazują jak dużo pracy włożyli w przygotowanie się do tych mistrzostw. A my z chęcią im kibicujemy, nie tylko przed telewizorami.

Piłka Nożna

Kto nie pamięta Euro 2016. Emocje towarzyszyły nam do ostatniego momentu. Wszyscy wierzyli, że uda się Polakom pokonać wszystkich swoich rywali. Nasza reprezentacja sukcesywnie to pokazywała. Poległa w meczu z Portugalią w konkursie rzutów karnych. Doszliśmy niemalże na sam szczyt. Oglądalność wtedy przeszła najśmielsze oczekiwania. Chyba nie było takiej osoby, która nie widziała, chociaż jednego meczu. Ostatecznie nasza drużyna odpadła w ćwierćfinale.