Lombard – najszybsza gotówki pod zastaw

W sytuacji gdy potrzebujemy bardzo szybko dodatkowej gotówki niejednokrotnie pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Niestety okazuje się, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy wypisać ogrom formalności i jeszcze donieść stosowne dokumenty związane z naszymi zarobkami. W dodatku nie mając stałego źródła dochodu bardzo często bank odmawia nam udzielenia kredytu.
Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje przykładowo do… lombardu. Bez zbędnych formalności możemy otrzymać tam chociażby kwotę 200 zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomy przedmiot w zastaw na określony czas oraz procent. Jest to dla lombardu odpowiednie zabezpieczenie.
Poza tym w przeciwieństwie do banków nikt nie zadaje żadnych niepotrzebnych pytań. Nikogo nie interesuje czy mamy nieustanny dopływ gotówki czy nie. Jeśli w określonym czasie nie zwrócimy pożyczonej przez nas sumy pieniędzy, rzecz którą oddaliśmy w zastaw przejdzie po prostu na własność lombardu.
Wielu ludzi nie udaje się do lombardu, gdyż nie zdaje sobie sprawy jakie rzeczy można tam pozostawić. Okazuje się, że tak naprawdę możemy tam zanieść naprawdę ogromny asortyment produktów. Najczęściej są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy złota biżuteria. Dużo rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie przypadki też się zdarzają. Niezależnie jednak od tego co chcemy zanieść do lombardu najważniejsze, aby rzecz ta miała oczywiście pewną wartość. Jeśli pracownik stwierdzi, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie dostaniemy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje także i rzeczoznawca, który wnikliwie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ma to na celu ustalenie kwoty udzielonej pożyczki, aby nie była ona wyższa niż wartość przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Nie zapominajmy, że każdy lombard rządzi się innymi prawami. Tym samym w różnych punktach możemy mieć udzielony kredyt na innych warunkach oraz dany przedmiot może zostać wyceniony także na inną kwotę.
Przyglądając się sprawom formalnym, wystarczy jedynie dowód osobisty czy prawo jazdy w celu podpisania umowy pożyczki. Istotne jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które natychmiast potrzebują zastrzyku ekstra gotówki jest to najlepsze wyjście. Nie zapominajmy jednak o tym, że jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty pozostawiona przez nas rzecz przepadnie. Jeśli dotyczy to telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma też wartość sentymentalną, mowa na przykład o rodzinnej biżuterii.
Jeśli więc wyskoczył Wam niezaplanowany wydatek i w szybkim terminie potrzebujecie dodatkowej gotówki, ciekawą ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Jeśli nie wiecie gdzie dokładnie się znajduje. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarkę frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin” czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie we właściwe miejsce.