Mobilny gabinet podologiczny z Redy otoczy profesjonalna opieką Twoje stopy

Stopy to części ciała człowieka, podejmujące każdego dnia największy wysiłek. Wykonują one średnio 6000 kroków dziennie, dźwigając przy tym cały ciężar ciała ich właściciela. Właśnie dlatego są wyjątkowo narażone na urazy i uszkodzenia. Niewygodnie lub źle dobrane buty, nadwaga i niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że bóle stóp są niezwykle powszechne. Skóra stóp, choć jest dosyć gruba, niezwykle łatwo ulega wysuszeniu. Nie posiada ona gruczołów łojowych, ale jest usiana gruczołami potowymi. To właśnie sprawia, że na piętach i paluchach narasta warstwa zrogowaciałego naskórka, w którym często tworzą się pęknięcia, sięgające aż do skóry właściwej i przysparzające wiele dolegliwości bólowych, odczuwanych podczas chodzenia.
Każdy ból stopy i dyskomfort narusza wzorzec chodu, który wymusza nieprawidłową pracę reszty ciała. Dlatego w miarę upływu czasu problem, którego początek przejawiał się w bolesnej stopie, może dotykać na przykład stawu biodrowego, a nawet kręgosłupa. Każdy, nawet niewielki ból w stopie spowodowany choćby małym odciskiem wpływa na sposób chodzenia, który odbija się na funkcjonowaniu całego ciała. Powodów bólu i chorób stóp jest wiele i nie zawsze są powiązane z samymi stopami. Bóle stóp mogą być spowodowane nieprawidłowościami w ich budowie czy stanem zapalnym, ale najczęstsze przyczyny to odgniotki, modzele, popękane pięty, wrastające paznokcie i halluksy.


Zwykle, gdy zauważymy, że nasze stopy wymagają lepszej pielęgnacji bądź, gdy podczas chodzenia zaczynamy odczuwać dyskomfort, na samym początku sięgamy po domowe sposoby. Drugim krokiem są zabiegi u profesjonalnej kosmetyczki. Są jednak dolegliwości, z którymi gabinety kosmetyczne niestety nie są w stanie sobie poradzić, wtedy może nam pomóc tylko kompetentny podolog.
Podologia, zwana także podiatrią, jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Wszystkie zabiegi podologiczne mają bardzo różnorodny charakter, więc wymagają od osoby uprawiającej ten zawód szczegółowej wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: chirurgia, dermatologia, ortopedia, opatrywanie ran, wykonywanie opatrunków ortopedycznych i diabetologia. Podolodzy wyjątkowo często towarzyszą sportowcom, zajmując się leczeniem ich stóp. W Polsce podologia jest jeszcze raczkującą dziedziną, choć z roku na rok osób korzystających z jej dobrodziejstw systematycznie przybywa.
Zabiegi podologiczne są kierowane przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, dotkniętych schorzeniami skóry lub cukrzycą, zmagających się z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców jak np. halluksy i palce krogulcze. Oferta gabinetów podologicznych jest skierowana także do osób z dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, modzele, brodawki grzybicze, lub wrastające paznokcie, nadpotliwość stóp, czy pęknięcia i rozpadliny na piętach. Podolog świadczy więc usługi w zakresie fachowego skracania paznokci, opieki nad stopą cukrzycową, likwidacji odcisków i brodawek, zabiegów na paznokciach grzybiczych, wrastających i wkręcających. Zajmuje się również indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej, usuwaniem hiperkeratoz czyli zgrubiałego naskórka, spersonalizowanym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz odciążeniem miejsc bolesnych, rekonstrukcją płytki paznokciowej i leczeniem pękających pięt.
Jeśli zatem borykacie się z bolesnymi dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, brodawki, czy grzybica paznokci, jak leczyć te przypadłości fachowo odpowie Pani Patrycja Kawczyńska, prowadząca w Redzie  PODOLINE Gabinet Zdrowych Stóp. Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Zamiejscowego w Gdyni Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem uzyskując tytuł licencjata kosmetologii o specjalizacji podologia. Usługi świadczone przez Panią Patrycję Kawczyńską są na bardzo wysokim poziomie, a ona sama nieustannie poszerza kwalifikacje i zdobytą wiedzę, aby skutecznie pomagać coraz większemu gronu pacjentów. Bardzo wysoko ceni sobie także współpracę z pacjentami, co znacznie poprawia wynik terapii i przyspiesza osiągnięcie końcowego etapu leczenia. Aby skorzystać z usług PODOLINE, wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce: „podolog Reda„,” leczenie odcisków Reda”, „wrastające paznokcie Reda” lub „usuwanie brodawek Reda”. Należy wspomnieć, że Pani Patrycja stworzyła mobilny gabinet podologiczny, aby móc dotrzeć do osób, które z różnych przyczyn nie są w stanie samodzielnie dojechać do gabinetów stacjonarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom głównie osób niepełnosprawnych, PODOLINIE świadczy także usługi domowe, z których mogą skorzystać chętni w każdym wieku. W ofercie oprócz zabiegów podologicznych znajdują się również zabiegi kosmetyczne. Jest to niepowtarzalna okazja, a usługi świadczone są na najwyższym poziomie.

Jeśli więc cierpicie z powodu odgniotków, wrastających paznokci, czy pęknięć na zgrubiałej skórze stóp, nie wahajcie się i nie czekajcie dłużej. Skontaktujcie się z PODOLINE, żeby zaoszczędzić sobie bólu i późniejszych problemów z biodrami i kręgosłupem. Warto zadbać o stopy, aby były zdrowe, piękne i mogły służyć nam przez resztę życia.