Najchętniej czytane książki w 2017 roku

Współczesne powieści. TOP 10 najchętniej czytanych książek 2017

Wiele osób w dzisiejszych czasach czyta książki. Wiadomo, że do każdego będzie trafiał zupełnie inny gatunek książki. Na całe szczęście, autorów powieści cały czas przybywa i każdy może znaleźć coś dla siebie. Jedni wolą książki z gatunku romansu, drudzy zaś chcą się bać i sięgają po książki z gatunku horroru. Kiedyś czytanie było o wiele popularniejsze niż oglądanie filmów. Niestety, dzisiaj jest odwrotnie. Jednak nie w każdym mieście. Cały czas funkcjonują okoliczne biblioteki, gdzie zbiory ksiąg są stale poszerzane i rozbudowywane. Bardzo często możemy spotkać tam osoby starsze, które najzwyczajniej w świecie, nie lubią oglądać filmów. Książki to swego rodzaju odskocznia. Możliwość poszerzenia horyzontów oraz ćwiczenie swojej wyobraźni. Oglądając filmy, to wszystko zanika. A uciekając w świat książek możemy kreować bohaterów na własny sposób. Każdy może być inni. Wiele książek zostało zekranizowanych, jednak są osoby, które najpierw wolą przeczytać książkę, a następnie obejrzeć film. Niestety w wielu przypadkach filmy okazują się dużo gorsze od książek, ponieważ inaczej wyobrażaliśmy sobie bohaterów, lub część losów nie została pokazana.  Po większej ilości takich przypadków, ludzie coraz częściej sięgają po dobrą książkę. Jednak, jakie tytuły znalazłyby się w zestawieniu najchętniej czytanych książek w 2017 roku? Poznaj nasze typy.

Numer 1 – ,, Harry Potter i przeklęte dziecko ” Jack Thorne

Dwuczęściowa sztuka teatralna napisana na podstawie opowieści autorstwa J.K.Rowling. Fabuła osadzona został dziewiętnaście lat później, po zakończeniu książek ,, Harry Potter i Insygnia śmierci ”. Książka ta jest cały czas bardzo chętnie kupowana. Dla fanów Harrego Pottera jest to opowieść, z której będą mogli dowiedzieć się nieco więcej o dzieciństwie głównego bohatera.  Sztuka ta została wystawiona w jednym z londyńskich teatrów.

Numer 2 – ,, Małe życie ” Hanya Yanagihara

Książka z kategorii literatura piękna. Została nagrodzona tytułem książki roku. Wywołała wielki zachwyt wśród odbiorców. Autorka w tej książce przedstawiła losy czterech przyjaciół, których poznajemy w momencie ukończenia przez nich studiów oraz przeprowadzki do Nowego Jorku. Każdy z bohaterów jest inny. Czymś innym się zajmuje. Jeden jest bardziej tajemniczy, drugi zaś otwarty i chętny do pogawędek. W pewnym etapie życia, jeden z bohaterów stacza się, zaczyna przerastać go tak wielkie miasto, jakim jest Nowy Jork. Przyjaciele postanawiają go uratować. Powieść niezwykle wzruszająca, pokazująca współczesne problemy. Trafiła nie tylko w serca czytelników, ale także krytyków literackich.

Numer 3 – ,, Kiedy odszedłeś ” Jojo Moyes

Książka skierowana głównie do grona damskiego. Jednak, jeżeli jakiś mężczyzna zdecydowałby się przeczytać tę książkę, z pewnością by tego nie pożałował. Jest to druga część słynnej powieści tej samej autorki ,, Zanim się pojawiłeś ”. W tej książce zostało pokazane życie pewnej dwudziestu kilku latki, która rozpoczyna samotne życie w obcym mieście, nie mogąc pogodzić się ze startą ukochanego. Jest to niezwykle inspirująca powieść. Wywnioskować z niej możemy, że nie wolno się poddawać. Coś się kończy, a coś zaczyna. Louisa Clark pracuje w barze na lotnisku, ma nieurządzone mieszkanie. Pewnego dnia poznaje córkę Willa. Od tego momentu jej życie wywraca się o sto osiemdziesiąt stopni.

Numer 4 – ,, Nieznajomy ” Harlan Coben

Harlan Coben to jeden z wybitniejszych pisarzy ostatnich lat. Trafia niemalże do każdego czytelnika. Pisze w niezwykle ciekawy sposób. Książka pod tytułem ,, Nieznajomy ” opowiada historię pewnego prawnika, którego podczas spotkania rodziców dzieci grających w lidze lacrosse zaczepia tytułowy nieznajomy. Człowiek ten, twierdzi, że ma dowody na to, że żona Adama (prawnika) kilka lat temu oszukała go, mówiąc mu, że jest z nim w ciąży, aby powstrzymać rozwój jego romansu.  Tajemniczy nieznajomy w dalszej części książki wyznaje równie wstydliwe tajemnice innych osób. Świat Adama zmienia się, jednak jest świadomy tego, że odpowiedź na wszystkie pytania posiada nieznajomy.

Numer 5 – ,, Spójrz na mnie ” Nicholas Sparks

Książka nieco odbiegająca od innych, które wyszły spod skrzydeł tego autora. Nicholas Sparks to król powieści obyczajowych. Jednak tytuł ,, Spójrz na mnie ” różni się od innych. Bohaterowie pochodzą z dwóch różnych światów. Chłopak ma problemy w domu, nikt go nie wspiera, wdaje się w bójki. Dziewczyna zaś zawsze mogła liczyć na wsparcie rodziców, nawet wtedy, kiedy studiowała. Jednak dwa odmienne światy nie powstrzymały ich, aby być ze sobą. Wszystko można by rzec, że układało się świetnie do czasu, gdy chłopak zaczął dostawać dziwne wiadomości od anonimowego prześladowcy. Książka ta jest niezwykle wciągająca. Zakończenie może zdziwić nawet osoby, które sądziły, że rozwiązały zagadkę.

Numer 6 – ,, Lampiony ” Katarzyna Bonda

Jest to trzecia z serii czterech książek, które opowiadają losy pewnej profilerki Saszy Załuskiej. Głównym miejscem wydarzeń jest Łódź. Autorka w bardzo dobry sposób nadała tej książce niezwykły klimat. Sasza w tym tajemniczym dla niej mieście będzie musiała stawić czoła szalonemu podpalaczowi. Książka ta łączy w sobie trzy gatunki, thriller, sensację oraz kryminał.

Numer 7 – ,, Przeznaczeni ” Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola to jedna z popularniejszych polskich autorek. Trafia w serca wielu czytelników. Jej powieści zawsze trafiają na szczyty list sprzedaży. Nawet teraz, książkę,, Przeznaczeni ” możemy traktować i odbierać na wiele różnych sposobów. Jednym z nich może być to, że książka ta opowiada historię pięciu zupełnie niepowiązanych ze sobą osób. Mnóstwo osób uważa, że warto było czekać na tę powieść.

Numer 8 – ,, Zanim się pojawiłeś ” Jojo Moyes

Pierwsza część, która przyniosła tej autorce niezwykłą popularność. Historia dwójki ludzi. Will został sparaliżowany podczas wypadku. Louisa właśnie została zwolniona z kawiarni, w której pracowała i musi znaleźć prace. Trafia jej się oferta opiekunki dla Willa. Na początku nie jest łatwo. Will jest nieznośny i nie daje sobie pomóc. Jednak po pewnym czasie rodzi się między nimi uczucie.  Historia niezwykle wzruszająca.

Numer 9 – ,, Dziennik Bridget Jones. Dziecko ” Helen Fielding

Kontynuacja losów słynnej Bridget Jones, której życie opierało się na miłosnych rozterkach. W tej odsłonie pojawia się z brzuszkiem.  Jednak, kto jest ojcem? To zostaje zagadką aż do samego końca. Uwielbiana przez miliony. Książka odniosła wielki sukces. Każda kobieta jest ciekawa dalszych losów Bridget.

Numer 10 – ,, Jak pokochać centra handlowe ” Natalia Fiedorczuk

Tytuł zupełnie nie ma nic wspólnego z treścią książki. Przedstawiony w niej został surowy obraz codzienności, która opisana została z wielkim kunsztem i zgrabnością. Autorka chciała główną bohaterką trafić do wielu odbiorców. I udało jej się to. Młoda, często bywająca w super marketach żona i przyszła matka. Wiele z nas może się z nią identyfikować. Historia, jak wygląda życie po porodzie nie mając stałego zatrudnienia. Macierzyństwo dla niej okazuje się wielkim wyzwaniem. Czy poradzi sobie z dalszymi losami? O tym musicie przekonać się sami.