Podnośnik wannowy dla chorego – porady praktyczne

podnośnik wannowy dla niepełnosprawnych

Codzienna pomoc osobom z niepełnosprawnościami stanowi z całą pewnością wyzwanie dla ich opiekunów. Nie musi ona jednak oznaczać bezgranicznego wysiłku. Urządzenia takie jak podnośnik wannowy dla niepełnosprawnych, z całą pewnością są w stanie zdecydowanie ułatwić codzienne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. To nie tylko bardzo praktyczne urządzenie, ale też, co zdecydowanie warto podkreślić – gwarantujące bezpieczeństwo. Dlaczego warto je posiadać? W jaki sposób może ono pomóc w opiece nad osobą z niepełnosprawnością? Sprawdźmy.

Podnośnik wannowy dla chorego – sposób działania i największe zalety 

Podstawą, kiedy mówimy o urządzeniu takim jak podnośnik wannowy, jest to, że jest on wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały. Warto też jednak wspomnieć o tym, że posiada on specjalną, antypoślizgowa powłokę, która zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa w czasie użytkowania podnośnika. Bezpieczny, pozbawiony toksycznych domieszek materiał, z którego wykonane są podnośniki wannowe, gwarantuje 100% higieny użytkowania. Intuicyjność obsługi, możliwość dopasowania parametrów podnośnika do indywidualnych preferencji, to także niekwestionowana zaleta tego urządzenia. Ponadto, podnośnik wannowy dla chorego jest urządzeniem elektrycznym a czas jego ładowania to zaledwie około 3 godziny. 

Podnośnik wannowy – w jaki sposób działa?

Podstawą, jeśli chodzi o działanie podnośnika wannowego dla chorego jest przede wszystkim niezwykła intuicyjność. Obsługa tego rodzaju urządzenia nie wymaga użycia siły – bez najmniejszego wysiłku możemy taki podnośnik zarówno złożyć, jak i rozłożyć. Ponadto, do podnośnika dla osoby z niepełnosprawnościami dołączony jest pilot, za pomocą którego możemy swobodnie regulować wysokość urządzenia. Takie rozwiązanie pozwala na sterowanie urządzeniem zarówno przez opiekuna osoby z niepełnosprawnością jak również i przez samego chorego. Dzięki temu urządzeniu, praca przy chorym oraz pomoc w wykonywaniu przez niego codziennych czynności, stanie się znacznie wygodniejsza.