Sieć WiFi w Twoim przedsiębiorstwie

Wielu ludzi w obecnych czasach nie wyobraża już sobie życia bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go też w swoich nowoczesnych telefonach.
W domach pracuje on zazwyczaj na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Podobnie jak w wielu małych firmach oraz dużych korporacjach. Wiele przedsiębiorstw swoje usługi sprzedaje jedynie za pośrednictwem internetu. Ich działania opierają się wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych zakładach wymiana danych między poszczególnymi działami odbywa się już za pośrednictwem internetu. Tak ważne jest dlatego jego właściwe działanie.
Na szczęście specjalistyczna, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zagwarantować szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom jej użytkowników. Profesjonalna sieć może być naprawdę bardzo wydajna.
Istotne jednak, aby wprowadzając do przedsiębiorstwa sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to zawodowo na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie nadaje się do tego WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Ma bowiem ogromne doświadczenie w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki zadowolonych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Najważniejszym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w ogromnym przedsiębiorstwie jest przede wszystkim stworzenie właściwego projektu. To właśnie już w tym momencie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność kompletnego systemu.
WNCG Akademia WiFi posiada w dodatku nie tylko wspomniane wcześniej doświadczenie, ale także należyte ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z szerokiej gamy dedykowanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swojej firmie bardzo wydajną, a przede wszystkim bezawaryjną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi znakomicie zdaje sobie bowiem sprawę na czym polega sprawne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również dedykowanych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży zdołają zebrać te wszystkie niezbędne elementy i kompleksowo je wdrożyć.
Dodatkowo w swoich działaniach opierają się o standardy takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego przedsięwzięcia podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od innych firm z branży w ramach usług powdrożeniowych zapewniają nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale też szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Poza tym jako nieliczni posiadają w swojej ofercie audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te prowadzone są głównie w celu oceny jej bezpieczeństwa, a także sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład zbadać jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich.