Stabilna sieć dystrybucyjna kluczem do dużych zarobków w MLM

Marketing wielopoziomowy znany również jako Multi Level Marketing lub network marketing, jest względnie nową, ale najbardziej dynamicznie rozwijającą się formą dystrybucji spośród wszystkich. W Polsce system MLM jest jak dotąd mało znany,ale na jego wprowadzenie decyduje się coraz większa liczba firm działających w dużych miastach. Spomiędzy rozmaitych dziedzin marketingu marketing wielopoziomowy wyróżnia się mechanizmem promowania produktów i usług. Jego idea polega na naliczaniu wynagrodzeń pojedynczym dystrybutorom, czyli osobom odpowiedzialnym za doręczenie produktu do ostatecznego klienta. Dystrybucja produktu ma miejsce jednak z wyłączeniem tradycyjnej sieci hurtowni i sklepów, gdyż towar dostarczany jest klientowi bezpośrednio przez producenta bądź jego przedstawiciela. Producent nie tracąc funduszy na drogie reklamy telewizyjne, radiowe czy innego rodzaju, może przeznaczyć te pieniądze na wypłaty dla przedstawicieli handlowych i dystrybutorów. Dzięki jasnemu schematowi wynagrodzeń przedstawiciele występujący w imieniu firmy mają większą motywację do działania i wyższe obroty, którymi nie muszą się dzielić z żadnymi pośrednikami.

Gwałtowny wzrost zainteresowania marketing wielopoziomowy zawdzięcza polecaniu sobie produktów przez coraz szerszą rzeszę ukontententowanych klientów. Dzięki temu kolejni zainteresowani mają coraz większe zaufanie do konkretnej firmy i jej wyrobów. Zazwyczaj przedsiębiorstwo prowadzące biznes MLM posiada bazę aktywnych klientów. Każdy z nich wraz ze wzrostem ilości zakupionych produktów, otrzymuje coraz większe prowizje. Należy zwrócić uwagę, że nie ma ograniczenia co do wielkości tej prowizji. Usatysfakcjonowani klienci decydują sie na polecenie danej marki swoim znajomym i w ten sposób jest budowana siatka klientów, którzy z czasem zostają aktywnymi przedstawicielami handlowymi firmy. Jeśli praca w MLM ma przynosić duże pieniądze to podstawową rzeczą jest rozszerzanie sieci dystrybucyjnej. To w jej budowie znajduje się klucz do maksymalizacji dochodów. Ponadto network marketing pozwala na zarabianie pieniędzy nie tylko producentowi czy usługodawcy, ale również innym ludziom, którzy zechcą mieć etat przedstawiciela handlowego. W tradycyjnym handlu za sprzedaż i promocje odpowiadają punkty handlowe, sklepy bądź różni eksperci od marketingu. W MLM elementy te są pominięte, dlatego liderzy, którzy utworzyli sprawnie funkcjonującą sieć dystrybucyjną, dostają współmierne do wielkościzamówień wynagrodzenie. Mówiąc najprościej, każdy klient polecony przez przedstawiciela handlowego lub kogoś ze zbudowanej przez niego sieci dystrybutorów, przynoszą mu zysk. Dostaje on prowizję nie tylko od towarów i usług sprzedanych przez siebie, ale od każdego zakupu w całej grupie. Wielkość otrzymanych zarobków jest więc nieograniczona. Liderzy pełnią tu właściwie nadrzędną rolę, gdyż wielkość zbudowanej przez nich sieci i poziom ich pracowitości przekłada się na faktyczny poziom sprzedaży w firmie. Jeżeli sieć zbudowana przez lidera posiada ciągłe obroty, uzyskuje on tak zwany dochód pasywny. Znaczy to, że za raz stworzoną strukturę otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie wypracowane przez własną sieć.

To właśnie chęć wypracowania dochodu pasywnego jest impulsem dla wielu osób, które mają w planach rozpocząć działalność w MLM. Z pewnością chętnych byłoby dużo więcej, ale marketing sieciowy jest mało znanym określeniem, nie wspominając już o jego idei. Przyczyną tej sytuacji jest brak informacji na ten temat. Mało mówi się o tym w mediach, nie poświęca się temu programów telewizyjnych ani audycji radiowych. Ponadto niełatwo jest gołym okiem ujrzeć możliwości płynące z MLM, a błędne opinie funkcjonujące w społeczeństwie odnośnie tej formy dystrybucji mają negatywny wpływ na jej skuteczność. Opinie o MLM są różnorodne i w ogromnej mierze są zależne od indywidualnych doświadczeń konkretnych osób. Najbardziej niesprawiedliwą dla marketingu wielopoziomowego opinią, wynikającą przeważnie z niewiedzy, jest zarzut, że działają w charakterze piramid finansowych. Działalność MLM polega zawsze na dostarczaniu danego produktu od producenta do klienta. Nierzadko zdarza się , że duża grupa osób sprzedaje bardzo mało lub kupuje dany produkt tylko na własny użytek.Płace wiążą się ze sprzedażą tego produktu. Natomiast piramida finansowa, to sieć wzorowana na network marketingu. Zysk przez nią uzyskiwany nie bierze się ze sprzedaży, ale z wpłat wpisowego, odprowadzanych przez członków dołączających do struktury. Zyski osiągają tu tylko osoby znajdujące się na szczycie hierarchii czyli te, które dołączyły na samym początku powstania piramidy finansowej. Nie ma tu realnego produktu, który finalnie dociera do klienta indywidualnego.
Wokół MLM narosło mnóstwo mitów. Ludzie związani z tą branżą często opisują ją jako wspaniały twór biznesu i receptę na zdobycie ogromnych i łatwych pieniędzy. Perspektywa ta często kusi ludzi niezbyt ambitnych i niepracowitych. Osoby takie szybko rozczarowują się i dają za wygraną. Należy pamiętać, że branża MLM nie różni się pod względem nakładów pracy od każdej innej działalności gospodarczej. Są osoby, które dobrze sobie radzą i zarabiają niezłe pieniądze, ale są też tacy, którzy pomimo wysiłków wypracowują niewielkie zyski. Jest to normalna działalność gospodarcza polegająca na dobrym systemie bezpośredniej sprzedaży produktów. Jak w każdej działalności tak i tutaj trzeba włożyć ogrom pracy i mieć choć odrobinę szczęścia. W branży tej działa skutecznie duża ilość firm. Sprzedawane jest wszystko począwszy od środków czystości i kosmetyków, a skończywszy na żywności.
Bez względu na opinie, dla dystrybutorów jest to całkiem niezły sposób na zasilenie własnego budżetu.

Szukasz dodatkowych informacji:  system-mlm.pl/opinie-o-mlm-nie-zawsze-sa-pozytywne/