Szukasz gramofonów lub sprzętu analogowego?

Obecnie, gdy rządzi przede wszystkim muzyka odtwarzana przez Bluetooth oraz przeróżne programy na telefonach i tabletach, a po płyty CD sięgamy dużo rzadziej niż jeszcze kilka lat temu, płyty winylowe oraz gramofony wydają się być archaizmem.
Okazuje się jednak, że dla ogromnego grona miłośników muzyki, gramofon wciąż pozostaje tym najlepszym i wyjątkowym źródłem dźwięku. Z pewnością ma tu znaczenie jego unikalne brzmienie. Uważają oni bowiem, że ma on duszę i ciepło. Wydaje z siebie w dodatku jedyny w swoim rodzaju, charakterystyczny dla tego urządzenia trzask.
Wszystkie te elementy spowodowały, że gramofony powracają do nas i to w wielkim stylu. Wielbiciele tego rodzaju odtwarzaczy mogą cieszyć się nie tylko starymi płytami winylowymi. Popularność gramofonów sprawiła bowiem, że współcześni artyści swoje utwory wydają coraz chętniej też w tej właśnie postaci. Dzięki czemu na rynku częściej pojawiają się nowe płyty winylowe.
Bardzo trafne i wręcz dosłowne jest tutaj powiedzenie, że historia kołem się toczy. Gdy jednocześnie z rozwojem techniki zaczęły pojawiać się na rynku najpierw kasety magnetofonowe, a zaraz za nimi płyty CD, mieliśmy wrażenie, że nawet gramofony z najwyższej półki będą wyłącznie produktami dla kolekcjonerów. Ich popularność w tym czasie bowiem przerażająco zmniejszyła się. Obecnie jednak sprzęt ten powraca do łask, a coraz większa grupa fanów muzyki odkrywa na nowo zalety tego niezwykłego urządzenia. Dla niektórych ludzi gramofony analogowe od zawsze były i będą wyłącznym i niezastąpionym źródłem dźwięki, a odtwarzanie na nich muzyki to wręcz rytuał, który pozwala poczuć jej prawdziwego ducha.
Chcielibyście też posiadać w domu ten unikalny sprzęt i po raz pierwszy lub na nowo odkryć jego ciepło płynące wraz z dźwiękiem oraz duszę, a poza tym usłyszeć ten jedyny w swoim rodzaju trzask? Czym w takim razie powinniście sugerować się przy jego wyborze?
Pamiętajmy jednak, że przede wszystkim należy zwrócić uwagę na napęd. To od niego bowiem zależy prawidłowe odtwarzanie dźwięku z odpowiednią i jednostajną prędkością. Podstawa gramofonu powinna być też bardzo stabilna. Brak stabilności może wywoływać wibracje, co w konsekwencji może mieć też wpływ na odtwarzaną muzykę.
Warto w tym celu odwiedzić stronę internetową https://sonorus.pl. Znajdziecie tam bowiem nie tylko gramofony i sprzęt analogowy, ale także audiofilskie wzmacniacze lampowe najwyższej jakości.

Te jedyne w swoim rodzaju gramofony audiofilskie high end swoją konstrukcję opierają na podstawie zrobionej z płyty granitowej. Duży jej ciężar ma tutaj ogromne znaczenie. Wpływa on bowiem głównie na stabilność gramofonu i skutecznie zmniejsza drgania pochodzące od silnika. Gramofony high end są w dodatku tworzone przez profesjonalną firmę AD FONTES GRAMOFONY Andrzej Kozłowski z siedzibą we Włocławku. Doświadczenie posiadane przez to przedsiębiorstwo z pewnością przekłada się tu na jakość tworzonego sprzętu.