Wrastające paznokcie – leczenie

Każdego dnia nasze stopy robią wiele kilometrów, w związku z czym narażone są na różnego rodzaju infekcje. Mogą się one pojawić zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Zbyt ciasne buty, za krótko przycięte paznokcie, nadmierna potliwość stóp lub po prostu nieodpowiednia ich pielęgnacja są to właśnie przyczyny pojawiających się problemów ze stopami. W ich konsekwencji powstają między innymi odciski, modzele, deformacje paznokci czy pęcherze.

Bardzo często pojawiającą się dolegliwością jest również wrastanie płytki paznokcia w skórę tuż obok niego. W większości przypadków sami jesteśmy sobie winni, gdyż jest to właśnie spowodowane nieprawidłowym przycięciem płytki paznokcia. Nie tylko zbyt krótkim, ale również zaokrąglającym brzegi, a nie na kwadratowo. Niektórzy na przykład mają wrodzone skłonności do powstawania tego typu dolegliwości. Czasami pojawiają się one w wyniku chodzenia w nieprawidłowym, zbyt ciasnym obuwiu lub skaleczenia podczas wycinania skórek.

W konsekwencji boczne krawędzie paznokcia wrastają w skórę obok niego. Pojawia się stan zapalny, niejednokrotnie leci z niego ropa, odczuwamy również i ból. Zaczyna on poniekąd uniemożliwiać nam także chodzenie, a z czasem nawet i zakładanie butów, kiedy to wbijanie paznokcia staje się najbardziej odczuwalne. Dolegliwość ta najczęściej dotyka dużego palca u stóp. Paznokieć ten jest bowiem najtwardszy i najmocniej wbija się w skórę stopy. Po bokach pojawia się opuchlizna, a nawet i krwawienie. Sami niejednokrotnie nie rozwiążemy tego problemu, najlepiej w takiej sytuacji udać się do podologa. Jeśli w porę nie zareagujemy i nie rozwiążemy tego problemu, będziemy musieli poddać się chirurgicznej korekcji. Wrastające paznokcie Warszawa  – z takim problemem w stolicy pomoże nam PodoGabinet.

Wiele osób zaczyna na początku stosować wyłącznie domowe rozwiązania, gdy infekcja nie jest jeszcze bardzo zaawansowana. Jednak jeśli to nie pomoże należy szybko udać się do podologa. Z pewnością zaleczyć on problem i poprawi jeśli zajdzie taka konieczność krzywiznę paznokcia. Doradzi jak postępować z palcem podczas gojenia, w jakich butach chodzić i jakie leki najlepiej stosować. Ważne również, aby po zabiegu nie wdało się zakażenie.