Wybierz podkład wyciszający pod panele

Jaki podkład pod panele najlepiej wybrać? Dużo osób zadaje sobie to pytanie gdy zmienia właśnie podłogę w swoim domu. Są niestety źródła, które podają, że panele podłogowe można czasami układać nawet bez podkładu. Jednak jest to niewłaściwe stwierdzenie, a podkład należy położyć pod każdą podłogą zrobioną z paneli. Specjalne podkłady pod panele nie tylko zapobiegają uszkodzeniom samej podłogi panelowej, czym przedłużają jej żywotność, ale głównie gwarantują domownikom izolację termiczną i akustyczną.

Przymierzając się do położenia paneli we własnym domu nie powinniśmy w ogóle zastanawiać się czy warto użyć podkładu czy nie. Należy bowiem od razu rozważyć jaki podkład będzie właściwy, aby gwarantował nam wspaniałą izolację cieplną oraz akustyczną. Istnieje na rynku wiele firm zajmujących się dystrybucją różnego rodzaju podkładów pod panele, nie wszystkie jednak gwarantują pełną satysfakcję z ich zastosowania.

Przed ostateczną decyzją co do rodzaju podkładu jaki wybrać warto zwrócić uwagę na mnóstwo istotnych czynników, których wiele osób nie bierze wcale pod uwagę. Mogą mieć one bowiem olbrzymi wpływ na to, który rodzaj podkładu okaże się najlepszy do naszego domu. Jeśli na przykład mamy zamontowane w domu ogrzewanie podłogowe, musi być do niego zastosowany odpowiedni podkład poliuretanowo-mineralny lub polietylenowy. Materiały te charakteryzują się wysoką gęstością (PEHD), dzięki czemu jest to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe z obecnie dostępnych na rynku. Posiada on bowiem najniższy opór cieplny, co gwarantuje bardzo wysoką efektywność instalacji grzewczej.
Jeśli jednak mieszkamy nad pomieszczeniem nieogrzewanym lub słabo izolowanym, a nie mamy ogrzewania podłogowego, warto zakupić dobry podkład pod panele, który z pewnością zrekompensuje nam straty ciepła. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj podkład stworzony z polistyrenu.
Mieszkańcy blokowisk, przy wyborze podkładu pod panele skupią się pewnie na innej bardzo ważnej dla nich rzeczy, mowa mianowicie o izolacji akustycznej. Wiedzą oni bowiem doskonale jak z piętra poniżej rozchodzą się najróżniejsze dźwięki transmisyjne, które przenikają przez strop. Słychać głośniejsze dialogi sąsiadów czy harce ich dzieci. Tak samo w drugą stronę stukaniem w podłogę możemy również zakłócać ich spokój. Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować tych dźwięków. Możemy natomiast je zredukować zakładając podkład wyciszający pod panele.
Niezależnie jednak od tego jakiego rodzaju podkładu szukacie, niewątpliwie znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24.net. Firma ta posiada bowiem w ofercie bardzo dobre podkłady wyciszające pod panele, których zdolność tłumienia dźwięków wynosi aż 19 decybeli. Jeśli natomiast zainwestowaliście już w ogrzewanie podłogowe, w ofercie sklepu znajdziecie także podkład pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Po za tym dostaniecie tam również panele podłogowe oraz wszystkie potrzebne akcesoria do ich zamontowania.