Złomowanie aut – przeczytaj koniecznie!

Biorąc pod uwagę fakt, że po naszych polskich drogach jeżdżą coraz starsze auta oraz koszty napraw w szybkim tempie rosną, coraz więcej samochodów, nawet po drobnych stłuczkach kwalifikuje się do całkowitego skasowania. Nie opłaca się więc remontować niektórych aut z czysto ekonomicznego punktu widzenia. To sam właściciel postanowi o ostatecznym losie samochodu, ubezpieczyciel bowiem wypłaca osobie poszkodowanej różnicę między ceną auta przed wypadkiem, a jego wartością po szkodzie. Czy go zezłomować, odsprzedać czy naprawić, decyzja należy już tylko do właściciela.
Są na rynku firmy, które proponują odkupienie staroci, w wyniku czego nadal jeżdżą po polskich drogach samochody z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny trafić na złom. Dużo osób po szkodzie w przypadku uznania jej za całkowitą woli reperować auto, kupując często części nieoryginalne, wielokrotnie tańsze od tych właściwych. Dzięki czemu pewna suma pieniędzy z ubezpieczenia pozostaje poszkodowanemu w kieszeni.
Bardziej kłopotliwe może okazać się wyzbycie starego auta niż kilkuletniego samochodu. Posiadając sprawne auto mamy prawie 100 procentową pewność, że zainteresowany się znajdzie, przerejestruje go na siebie i wykupi ubezpieczenie, a my będziemy spać spokojnie. Jeśli pojazd jest bardzo stary, a jego wartość jest bliska wartości złomu nie jest już to tak bardzo oczywiste. Pojawia się też ryzyko, że nowy nabywca nie dokona przerejestrowania auta na siebie. W momencie gdy spowoduje on wypadek samochodowy może to oznaczać dla nas duże kłopoty. Jeśli jednak stare, zniszczone auto, nie posiadające dużej wartości oddamy do licencjonowanej Stacji Demontażu, wówczas będziemy mogli także spać spokojnie. Dobre części trafią na rynek wtórny, Stacja Demontażu zarobi dzięki temu na własne utrzymanie, a zniszczone elementy zostaną zutylizowane zgodnie z wymogami prawnymi oraz przepisami ochrony środowiska.
Kwota ostateczna jaką Stacja płaci za przyprowadzone auto zależy przede wszystkim od masy własnej pojazdu, jednak musi on ważyć przynajmniej 90 procent masy wpisanej w dowód rejestracyjny. Jeśli chcemy sprawdzić ile dostaniemy za nasze auto, wystarczy, że zadzwonimy do Stacji Demontażu lub skorzystamy z kalkulatorów widocznych na stronach internetowych niektórych Stacji.

Jeśli jednak jesteście właścicielami pojazdu po wypadku i zdecydujecie się na jego złomowanie, warto w tym celu odwiedzić firmę WIGMET S.C. mającą swoją siedzibę w Górze na osiedlu Kazimierza Wielkiego 9. Działalność ta została założona w 2003 roku z pomysłu dwóch osób: Waldemara Maślanki oraz Tomasza Dyrsowicza. Na początku firma ta zajmowała się jedynie skupem złomu oraz sprzedażą części używanych, jednak z czasem poszerzyła zakres swojej działalności. Z biegiem lat dołożono bowiem skup zużytych baterii, zbiórkę zepsutego sprzętu AGD i RTV, usługi transportowe oraz pomoc drogową.
Zakres działalności o skup aut powypadkowych opolskie, skup aut powypadkowych lubuskie, kasację oraz demontaż aut, które ze względu na uszkodzenia techniczne czy wiek nie kwalifikują się już do dalszej eksploatacji firma wprowadziła w 2009 roku. W związku z czym funkcjonuje już bardzo profesjonalnie i kompleksowo, posiada bowiem dziewięcioletnie doświadczenie. Prowadząc skup aut poleasingowych Wrocław, skup aut opolskie, w wyniku kasacji dużej liczby samochodów ma w asortymencie też mnóstwo części zamiennych w bardzo zachęcających cenach. Każdy znajdzie tu z pewnością coś do swojego pojazdu. Przedsiębiorstwo stawia również na liczne inwestycje oraz ciągły rozwój. Współpracuje też z wieloma innymi dużymi zakładami z branży.
Jeśli jesteś więc zdecydowany na skasowanie auta, to jest to firma której właśnie potrzebujesz. Uzyskasz tam wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania auta w Urzędzie Komunikacji. Gwarantują atrakcyjne ceny, a w dodatku płacą gotówką. Jeśli auto jest całkowicie niesprawne zapewniają transport oraz odbiór pojazdu od klienta. Działają przede wszystkim na obszarze województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Przedsiębiorstwo to przyjmuje do kasacji wszystkie typy pojazdów, zarówno osobowe, ciężarowe jak i dostawcze, jak również auta wszystkich marek.
Wielu właścicieli do swoich już wiekowych aut jest mocno przywiązana, nawet jeśli minął już znacząco ich termin użyteczności. Mimo, iż nieuchronna jest już ich kasacja, przechowują je w dalszym ciągu pod wiatami czy w garażach, pozwalając na ich dalsze korodowanie. Niestety jest to niepoprawne zachowanie, przyczynia się bowiem do zmniejszenia poziomu wartości samochodu. W sytuacji gdy na podwórku lub przed blokiem zalega zepsute auto, jego złomowanie jest idealnym rozwiązaniem. Jest to bowiem jedyna najwłaściwsza legalna droga na pozbycie się niesprawnego, starego bądź zniszczonego pojazdu. Wynika to z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Najmniej sensownym wyjściem jest samodzielny demontaż. Jest on bowiem nielegalny i obciążony największym ryzykiem otrzymania kary finansowej. Kasacja pojazdów Dzierżoniów okazuje się w tym przypadku najlepszym wyjściem.