Znajdź wykwalifikowaną pielęgniarkę do opieki nad chorym

Lista dolegliwości, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie pozostanie w łóżku jest bardzo długa. Zaliczamy do nich między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Ważne jest, aby chory miał w tym czasie odpowiednią opiekę. Choć jest to zazwyczaj ogromne wyzwanie i niekiedy konsekwencją tego jest reorganizacja własnego życia, bliskie osoby i tak przeważnie decydują się na pozostawienie chorego w domu przy sobie. Zdają sobie bowiem sprawę, że nikt inny nie zajmie się nimi lepiej niż oni sami. W dodatku mają bardzo dużo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Dbanie o osobę przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się tylko z poświęceniem i dobrą organizacją, ale także z posiadaniem konkretnej, fachowej wiedzy, na przykład o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Bardzo często chorzy będący pod opieką rodziny w domu wymagają ciągłego aplikowania kroplówek, w celu przetoczenia jak największej ilości płynów. Podłączenie wlewu kropelkowego w domu chorego pozwala zaoszczędzić mu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy przez kroplówki w domu Gdynia podawane są jedynie środki które mają za zadanie wyrównać płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb chorego w ich skład wchodzą różne proporcje witamin, wartości odżywczych czy podstawowych pierwiastków. Wlewy kropelkowe są też podawane przy bardzo ciężkich schorzeniach jako fragment stałego leczenia, mowa na przykład o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy kilkukrotne czy jednorazowe muszą być podawane w sposób profesjonalny. Nie każda kroplówka może być podawana jednak w domu chorego, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane tylko w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod kontrolą wykwalifikowanego personelu.
Osoby posiadające duże doświadczenie przy wykonywaniu wkłucia, wykonają to niemalże bezboleśnie. Świetnie poradzą sobie również ze znalezieniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których bardzo trudno znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami o kruchych i delikatnych żyłach.
Warto dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko zaaplikują kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze bardzo dużo innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego potrzebować. Mogą bowiem odciążyć nas od zmiany opatrunków czy leczenia ran przewlekłych. Wielu już leżących pacjentów wymaga w domu również podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, zdjęcia szwów, pobierania krwi czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność profesjonalnej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnych występujących problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która bardzo często może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.