Wybierz wczasy w ośrodku agroturystycznym

Bardzo dużo ludzi myśląc o wakacyjnym urlopie planuje wyjazd zazwyczaj w Tatry, nad morze albo za granicę. Zapominamy jednak ile atrakcji czeka na nas w najbardziej zagadkowych górach w Polsce, mowa mianowicie o Górach Świętokrzyskich.

Są to najstarsze góry w Polsce, które w dodatku mają bardzo nietuzinkową budowę geologiczną. Wynika ona z wielu zmian jakie miały miejsce przez miliony lat nie tylko w skorupie ziemskiej, ale także i na jej powierzchni. Ich najwyższy szczyt to Łysica, która znajduje się w paśmie Łysogór na wysokości 612 m.n.p.m.
Są to góry, w których znajduje się dużo rumowisk, formatów skalnych i jaskiń. Przez co od wieków były tematem do opowieści gawędziarzy o czarownicach odprawiających czary na szczytach Łysicy i Łysej Góry w noc świętojańską. A skały znajdujące się na zboczach Łysicy były traktowane jako ich stołki.

Wybierając się na wczasy w Góry Świętokrzyskie warto nastawić się na aktywny wypoczynek, jest tam bowiem bardzo dużo interesujących miejsc do obejrzenia. Oprócz spacerów po górach można bowiem zwiedzać zamki, klasztory i ruiny, odkrywać sekrety dinozaurów oraz spotkać w Pacanowie Koziołka Matołka. Dla osób, które preferują aktywny wypoczynek będą to na pewno niezapomniane wakacje.
Jeśli więc pasuje Wam taka forma wypoczynku wystarczy jedynie znaleźć idealny pensjonat Góry Świętokrzyskie i gotowe! Ośrodek, który na pewno Was usatysfakcjonuje to Agroturystyka „Grynwald”. Obiekt ten znajduje się bardzo blisko głównych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Posiada w ofercie pokoje dwu, trzy, cztero i pięcioosobowe w zależności od potrzeb wczasowiczów. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Noclegi świętokrzyskie w pensjonacie Agroturystyka „Grynwald” z pewnością Was zadowolą.

Doskonale nadaje się również do wyjazdów w większym zespole. Zakwaterowanie tutaj może bowiem znaleźć nawet grupa pięćdziesięcioosobowa, ponieważ Agroturystyka „Grynwald” posiada aż piętnaście pokoi do wynajęcia. W związku z tym mnóstwo osób rezerwuje je w ramach imprez integracyjnych, ponieważ już grupy 40-osobowe mogą wynająć cały teren z ośrodkiem na wyłączność. Dzięki takim obiektom jak Agroturystyka Góry Świętokrzyskie „Grynwald”, szefowie mogą dostarczyć swoim pracownikom wielu niezapomnianych przeżyć podczas wspólnych wyjazdów firmowych. Jeśli chcemy, aby łączyły one w sobie dobrą rekreację, super imprezę oraz komfortowe noclegi, ośrodek Agroturystyczny „Grynwald” z pewnością spełni nasze oczekiwania. Pensjonat agroturystyczny mieści się w lesie na pięcio-hektarowym, ogrodzonym terenie. Dzięki czemu jest tutaj dużo miejsca do różnego rodzaju zabaw integracyjnych. Do dyspozycji wczasowiczów są tutaj także ogromne klimatyczne wiaty drewniane, które świetnie nadają się do wieczornych imprez i grillowania. Jeśli pogoda nie dopisze nie ma się czym przejmować, impreza w salonie przy kominku też ma swój klimat.

Agroturystyka Świętokrzyskie świetnie nadaje się również do organizowania wypoczynku dla dzieci w ramach programu „zielona szkoła”. Uczniowie mają możliwość nie tylko wspaniale się bawić, ale także zwiedzać różnego typu atrakcje turystyczne i zabytki. Olbrzymi ogrodzony plac z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki oraz możliwością gry w Dysk Golfa będzie więc odpowiednim miejscem do stworzenia fantastycznych zajęć integracyjnych w ramach programu agroturystyka zielone szkoły z wieloma atrakcjami zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców.