Android czy Windows ?

Android czy Windows – Wady i zalety oprogramowania smartfonów

Zapewne wielu z was stało kiedyś przed tym wyborem. A mianowicie przed wyborem telefonu komórkowego. Dla jednych liczą się parametry procesora, dla niektórych to, ile aparat ma megapixeli, a jeszcze dla innych system operacyjny, jaki został zainstalowany w telefonie komórkowym. Jedni są przekonani do systemu Android, chyba najpopularniejszego na rynku, a drudzy do systemu Windows umieszczonych w telefonach finlandzkiej firmy Nokia. Obydwa systemy jak wiadomo, mają swoje wady, ale także i zalety.

Android- najpopularniejszy z systemów

System ten można obecnie znaleźć w najróżniejszych modelach telefonów. Wg najnowszych badań Strategy Analytics w systemie Android działa ponad 85% urządzeń mobilnych na świecie. Jest on o tyle dobrym oprogramowaniem, ponieważ działa na dowolnej konfiguracji sprzętowej. Może obsługiwać smartfony jak tablety, czy telewizory.

Zalety systemu Android

Działający w większości modeli smart fonów system android ma wiele zalet. Posiada on bardzo bogatą ofertę aplikacji, które możemy nabyć za pomocą sklepu Google Play. Jest to system otwarty. Nie posiada szczególnie dużych ograniczeń. Użytkownicy posiadający telefon z androidem, bez problemu mogą korzystać ze wszystkich usług Google. Chcesz sprawdzić swoją pocztę Gmail, korzystać z map czy po prostu obejrzeć filmik na You Tubie? Mając telefon z Androidem zrobisz to bez najmniejszego problemu.

Czy system Android ma wady?

Oczywiście, system android jak każdy system zainstalowany w telefonie posiada wady. Jego otwartość została wymieniona wcześniej w zaletach, ale jest to też jego wad. Przez to, do naszego systemu mogą wedrzeć się różnego rodzaju wirusy. Świadomi lub nie pobierając aplikacje z Siecie, a nie ze sklepu Google możemy zainfekować nasz smartfon. Wiele osób również skarży się na płynność systemu. Producenci dodają nakładki na system oraz nowe funkcje, które zwyczajnie spowalniają system.

Dla kogo przeznaczony jest telefon z Androidem?

Smartfon z systemem android idealnie sprawdzi się dla osób, które chcą mieć duże możliwości konfiguracji. Dzięki szerokiej gamie aplikacji i funkcji system trafi do ogromnego grona osób i zyska rzeszę fanów dzięki swoim możliwością.

Windows Phone – as w rękawie Microsoft?

Z całą pewnością system Windows na smartfonach nie zdobył zbyt dużej popularności wśród ludzi. Używa go zaledwie kilkanaście procent osób. Jednak to nie powstrzymuje producentów do wypuszczania coraz to nowszych oprogramowań do smartfonów.

 Zalety Windows Phone

System ten jest łatwy w obsłudze, Urządzenia z nim działają naprawdę bardzo szybko. A ich ceny nie są bardzo wygórowane. Smartfony z Windowsem idealnie współgrają z komputerowym systemem operacyjnym. Windows posiada najlepszą nawigację wśród pozostałych 2 systemów. Mapy możemy ściągnąć do telefonu, dzięki czemu nie musimy marnować sobie danych z sieci.

 Co jest najgorszą wadą Windowsa na smartfonie?

Największą wadą w tym systemie jest bardzo mały wybór aplikacji. Niestety osoby, które szukają dużych możliwości konfiguracyjnych tu ich nie znajdzie. Nie można także podłączyć wielu akcesoriów, takich jak zewnętrzne dyski twarde.