Banery reklamowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Wiele firm, które dopiero rozpoczynają własną działalność słusznie planuje przeznaczyć pewną sumę pieniędzy na reklamę. Przedsiębiorstwa, które są już na rynku, ale chcą by ich firma była bardziej rozpoznawalna także wybierają taką ścieżkę promocji. Oczywistym jest, że zaczną od różnego rodzaju ulotek reklamowych, papierów firmowych, teczek na dokumenty czy napisów na długopisach, jednak inwestycja w baner zamieszczony w bardzo ruchliwym punkcie miasta będzie najwłaściwszą formą reklamy. Nie tylko napędzi on firmie przyszłych klientów, ale z pewnością umocni również i markę.

Obecnie bardzo dużo firm korzysta z reklamy outdoorowej jaką są banery reklamowe. Ich odporność na warunki atmosferyczne, trwałość oraz nieograniczone możliwości sprawiają, że nie tylko właściciele dużych przedsiębiorstw wykorzystują takie rozwiązania, ale także średnich, a czasami nawet i małych. Banery reklamowe mogą posłużyć na przykład do oznaczenia punktu wykonywania określonej usługi, punktu sprzedaży lub po prostu być niezależną formą reklamy. Ich wielką zaletą jest możliwość umieszczania ich dosłownie wszędzie, od budynków, bloków, szyldów rusztowań po przystanki autobusowe.

Często zdarza się, że właściciel małego przedsiębiorstwa mający ograniczony budżet na reklamę próbuje własnymi siłami stworzyć baner reklamowy. Jednak nie mając wcześniej do czynienia z takimi działaniami może okazać się to bardzo czasochłonne, a przygotowując zlecenie dla agencji reklamowej zaoszczędziliby bardzo dużo z pewnością cennego dla nich czasu. Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z grafiką komputerową i przygotowaniem materiałów do druku zadanie to może okazać się nawet bardzo trudne.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na taką formę promocji musimy dobrze zastanowić się gdzie go umiejscowimy, aby jak najlepiej spełnił swoje zadanie. Jest to bardzo ważne pod wieloma względami, będziemy mogli dzięki temu już na samym początku określić jego przybliżony rozmiar. Pracując na dużych plikach graficznych wczesny wybór rozmiaru umożliwi nam w późniejszym czasie uniknąć wielu zmian, które mogłyby być konieczne, gdy nagle okazałoby się, że wybrany przez nas układ graficzny nie pasuje do określonego formatu. Warto także zwrócić uwagę na otoczenie w jakim będzie znajdował się nasz baner, aby treści przez niego przekazywane jak również jego kolorystyka nie odróżniały się od niego, a odpowiednio ze sobą korespondowały.

Po ustaleniu miejsca lokalizacji baneru oraz jego rozmiaru, w następnym kroku powinniśmy dobrze zastanowić się nad jego grafiką. Ważne jest, aby miała ona szczegół przykuwający wzrok, co sprawi, że jak największa liczba teoretycznych klientów zwróci na niego uwagę. Musimy też pamiętać o wysokiej jakości zdjęć umieszczanych na banerze, które będą wyraźne i nie będą rozmywały się na dużym formacie.

W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać określonym banerem reklamowym i do jakiej grupy docelowej ma być skierowany musimy napisać odpowiedni slogan reklamowy. Może on promować określony produkt czy reklamować jedynie firmę, ale najważniejsze aby swoim wyglądem zwrócił uwagę osób, które go mijają. Pamiętajmy też, aby zarazem był oryginalny, jak również estetyczny i ciekawy.

Jeśli wybraliśmy już projekt powinniśmy w następnym, a zarazem ostatnim kroku wybrać właściwą drukarnię. W internecie widnieje bardzo dużo firm specjalizujących się w tego typu działalności. Nie każda drukarnia może jednak drukować na interesującym nas formacie. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto nastawić się na drukarnie online, ich mocną stroną jest atrakcyjniejsza cena niż ta w drukarniach tradycyjnych. Dzięki drukarni online zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale też bardzo cenny czas, bowiem pozostając w domu uzyskamy ofertę online oraz w taki sam sposób odbędzie się złożenie zamówienia.

Bardzo dobrą ofertę posiada Agencja Reklamowa Samart z siedzibą w Wieliczce. Zakład ten powstał w 1992 roku i nieprzerwanie do dnia dzisiejszego tworzy banery reklamowe czym zadowala nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli pojawi się taka konieczność pomaga też klientom w kreowaniu wizerunku firmy oraz wspiera ich na ile to możliwe swoimi własnymi doświadczeniami i technologią. Ich motto przewodnie to „Sukces Klienta i jego Firmy – Naszym sukcesem”.
Oprócz wspomnianych powyżej banerów reklamowych, Agencja Reklamowa Samart posiada na swojej stronie szeroki wachlarz jeszcze innych ofert nadruków. Chcąc reklamować swoją firmę każdy klient wyszuka tam coś odpowiedniego dla siebie. Nadruki wykonane w Agencji Reklamowej Samart to kompleksowe rozwiązania. Firma tworzy bowiem całościową obsługę począwszy od projektowania po usługi montażowe reklamy w docelowej lokalizacji. Agencja ta oferuje także usługi internetowe związane z wizerunkiem firmy. Jeśli kupujący chce świadomie wziąć udział w procesie tworzenia baneru, firma posiada na swojej stronie internetowej specjalny dział, w którym zamieszczone są cenne informacje i wskazówki, które pomogą klientom w ich tworzeniu.