Fumigacja palet

Pewnie o zabiegu fumigacji poniekąd gdzieś już słyszeliście. Najbardziej popularna, a tym samym najczęściej stosowana jest fumigacja domu czy fumigacja kościoła. Dotyczy ona głównie konstrukcji dachu oraz całych domów z bali lub całych kościołów. Być może nawet niejednokrotnie mieliście też okazję widzieć na własne oczy tego typu zabieg, gdy u sąsiadów pod dachem zagnieździły się szkodniki drewna, takie jak na przykład: korniki, kołatek domowy czy rzadziej spotykany spuszczel pospolity.

Rzadko kto zdaje sobie jednak sprawę, że tego typu zabieg stosuje się również w odniesieniu do innych drewnianych elementów. Jednym z nich jest mianowicie paleta. Można nawet powiedzieć, że w przypadku palet, które będą wywoziły eksportowany towar taki zabieg jak fumigacja palet jest wręcz koniecznością. W Europie jedyną paletą na której jest możliwe przewożenie gabarytowych ładunków, jest tak zwana EuroPaleta. Jak każdy wie jest ona zbudowana z drewnianych elementów. Jest to miejsce, w którym idealne warunki nie tylko do zagnieżdżenia, ale również i do rozwoju mają szkodniki drewna zwalczanie ich może jednak nastąpić tylko w jeden sposób. Jak pozbyć się korników, aby mieć z nimi spokój na długi czas? Skuteczną walką na tego typu insekty jest wspomniany wcześniej proces fumigacji. Jest on bowiem bezpieczny dla odkażanego materiału jak i zarazem bardzo skuteczny.

Zabieg ten polega na zwalczaniu korników przy użyciu substancji chemicznych. Mogą być one stosowane za pomocą pary, gazu lub dymu. Zarazem proces ten spełnia wszelkie związane z eksportem normy unijne. Nie wszystkie metody walki ze szkodnikami w przypadku palet eksportowych są bowiem możliwe. Fumigacja w tym przypadku jest procesem w pełni zgodnym z wymaganiami standardu fumigacji ISPM 15.

Jeśli więc w Twoich paletach eksportowych zagnieździły się korniki zwalczanie ich może odbywać się wyłącznie przy użyciu metody fumigacji. Jeśli nie wiesz do kogo się udać, w tym celu skontaktuj się z firmą Corneco.pl, która w swojej ofercie oprócz fumigacji posiada szeroki asortyment innych tego typu usług.