Ogrzewanie podłogowe w domu? Nie zapomnij o odpowiednim podkładzie

Decyzje dotyczące formy docelowego ogrzewania naszego domu musimy podjąć już na etapie planowania budowy. Jeśli zdecydujemy się na bardzo modne ostatnimi czasy ogrzewanie podłogowe, musimy wziąć poprawkę na wiele istotnych rzeczy. Pamiętajmy bowiem, że przy takim rozwiązaniu nasza podłoga podniesie się docelowo nawet o kilka centymetrów. Jest to uwarunkowane zastosowaniem grubszej wylewki pod całą powierzchnią podłogi. Dlatego tak ważne, aby podjąć tę decyzję w momencie, gdy nasz budynek jest jeszcze w stanie surowym. Jeśli odwleczemy w czasie tę decyzję, może okazać się, że zamontowanie ogrzewania podłogowego będzie już niemożliwe.
Nie zapominajmy również, że przy zastosowaniu tej formy ogrzewania są istotne tutaj jeszcze inne czynniki, o których wiele osób po prostu zapomina. Mowa mianowicie o odpowiednim podkładzie, który musi być zastosowany przy tej formie ogrzewania. Podkład znajdujący się pod panelami musi mieć bowiem chociażby odpowiednią grubość, nie może ona przekroczyć 3 mm. Ważne bowiem, aby nie stanowił on izolacji termicznej, a wspaniale oddawał ciepło do pomieszczenia. Nie wszystkie panele nadają się również do zastosowania na ogrzewanie podłogowe.
Jeśli nie znacie się na tym, a planujecie zamontować taką formę ogrzewania w swoim domu i nie wiecie jakie panele będą się do tego najbardziej nadawały, odwiedźcie sklep internetowy Podłogi24.net. Znajdziecie tam zarówno szeroką ofertę paneli podłogowych jak i polecanych do nich podkładów.
Najczęściej stosowanym podkładem, który znajduje się w ofercie przedsiębiorstwa jest podkład Multiprotect by Arbiton. Jest on wręcz dedykowany na posadzki z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Charakteryzuje się bowiem niedużą grubością (1,5mm), a przy tym bardzo niskim oporem cieplnym. Pamiętajmy jednak, że większość produkowanych paneli jest dedykowana właśnie do wodnego ogrzewania podłogowego. Elektryczne ogrzewanie posiada jednak bardzo szybkie tempo wzrostu temperatury, dlatego jest dużo bardziej wymagającym rozwiązaniem.