Poznaj Przedwiośnie od podszewki

Przedwiośnie streszczenie

W dzisiejszych czasach ludzie coraz rzadziej sięgają po jakąkolwiek książkę. Niestety spowodowane jest to szybkim rozwojem telewizji i łatwym dostępem do internetu. Praktycznie, kogo byśmy nie zapytali, odpowie, że woli obejrzeć film niż przeczytać książkę. Programy telewizyjne bardzo ograniczają naszą wyobraźnię. Filmy mają określone przesłanie, a także są kręcone w taki sposób, aby widz nie musiał myśleć, co wydarzy się w dalszej części ekranizacji. Bardzo często słyszy się takie stwierdzenie, że telewizja robi nam wodę z mózgu i niestety, ale musimy się z tym zgodzić. Może ona stać się uzależnieniem, z którego ciężko będzie się wyleczyć. Obecnie, niemalże każdy, kto przyjdzie z pracy, czy ze szkoły do domu siada i włącza telewizor. Jest to złe przyzwyczajenie, ponieważ na pierwszym miejscu powinny być nasze relacje z najbliższymi.

W zbyt dużej ilości rodzin tak się dzieje. Wchodząc do domu, zdążymy przywitać się z pozostałymi i nie zważając na nic, kładziemy się na kanapie i oglądamy telewizję. Najczęściej wybieranymi programami, są te, które z łatwością dostarczają wiedzę z kraju, jak i ze świata. Jednak, wydawnictwa cały czas starają się na bieżąco informować ludzi o sytuacji w państwach. Niestety, coraz rzadziej wybiera się tę formę przekazu informacji. W telewizji wszystko podane jest, jak na tacy. Dlatego też programy informacyjne oraz pozostałe kanały cieszą się naprawdę dużą oglądalnością. Ilość dostępnych programów może zadziwiać. Operatorzy telewizji kablowych robią, co mogą, aby wygrywać z konkurencyjnymi formami. Dlatego właśnie tego, tak często aktualizują swoją ofertę. Wiele ludzi pomimo wszystko wybiera częściej film, niż książkę. Szczególnie dzieje się tak w przypadku młodzieży. W szkołach wymagana jest znajomość treści lektur, dlatego też to ma negatywny wpływ na młodzież i zniechęca ją to do czytania innego gatunku książek. Nie odczuwają jakiejkolwiek potrzeby sięgnięcia po książkę. Między innymi dzieje się to przez to, że powstaje dużo ekranizacji powieści i wielu innych gatunków książek. Na przykład losy czarodzieja z Hogwartu, Harrego Pottera zostały przeniesione na kinowy ekran. Filmy pobiły wszelkie rekordy oglądalności. Jednak tylko niewielka część osób zdecydowała się przeczytać wszystkie osiem części. Bardzo często ludzie popełniają ten błąd i w pierwszej kolejności decydują się na oglądanie filmu, zaś dopiero potem na przeczytanie książki. Każdy z nas powinien wiedzieć, że w większości przypadków, książki są znacznie lepsze niż filmy. Spowodowane jest to tym, że autor stara się przekazać nam jak najwięcej szczegółów, aby czytelnik mógł kreować wizję tego, co czyta. To właśnie w taki sposób pobudzamy najlepiej naszą wyobraźnię. Obecnie istnieje wiele gatunków książek. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeżeli gustujesz w klasyce horroru, powinieneś przeczytać jedną z książek Grahama Mastertona, jeżeli zaś wolisz romans, wybierz jedną z powieści Nicholasa Sparksa. Ale są też i takie osoby, którym sprawia przyjemność czytanie szkolnych lektur.

Za przykład może posłużyć nam Przedwiośnie. Ta polityczna powieść została napisana przez Stefana Żeromskiego. Wybitny polski pisarz chciał w swoim dziele pokazać sytuację społeczno-polityczną, w jakiej znajdowała się Polska po ponad stu latach niewoli. Ta szkolna lektura przedstawia losy młodego Cezarego Baryki. Jego ojciec Seweryn zaraz po wybuchu pierwszej wojny światowej, został wcielony do rosyjskiej armii. Wychowywany był tylko przez matkę. Ciążył na nią wielki obowiązek wychowawczy. Była ona Polką, która pomimo wielu lat spędzonych w Rosji z mężem, nigdy nie nauczyła się mówić po rosyjsku. Zaś Cezary lepiej potrafił porozumiewać się w języku rosyjskim, niż polskim. Smuciło to jego matkę, ponieważ chciała, aby Polska była tak samo ważna dla niego jak obecny dom. Niedługo po wyjeździe jego ojca, Cezary zaczął sprawiać coraz więcej problemów wychowawczych. Matka wkładała w zapewnienie godnego bytu swoje wszystkie siły. Żeromski, podzielił tę powieść na trzy rozdziały, Szklane domy, Nawłoć i Wiatr od wschodu. Przedwiośnie streszczenie jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy przypomnieć sobie najważniejsze rzeczy. Na internetowej stronie klp dowiedzie się, między innymi, jakie było miejsce akcji, geneza powstania utworu, a także będziecie mieli możliwość przeczytania streszczenia szczegółowego oraz krótkiego. Streszczenie to powstało, aby ułatwić życie uczniom, którzy przez chcą sobie powtórzyć materiał. Narzucony obowiązek przeczytania całego utworu sprawia, że rezygnujemy i wybieramy prostsze rozwiązanie i czytamy streszczenie. Ale ten serwis, dzięki specjalnej mapie zapewnia łatwy dostęp do kompleksowo opracowanych zagadnień. Od dziś nie będziesz musiał martwić się o to, że nie przeczytałeś do końca lektury. Krótkie i szczegółowe streszczenia pomogą Wam napisać wypracowanie na temat związany z książką. Znajdujące się na stronie informacje pomogą Wam stworzyć spójny i logiczny tekst. Ułatw sobie życie i odwiedź serwis klp. Wybierz jedno z opracowań wielu szkolnych lektur. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z serwisu!