Przymierzasz się do postawienia nowego nagrobka?

Pomimo tego, że każdy z nas prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć z utratą bliskiej osoby, nie sposób jest się przygotować psychicznie na to bolesne przeżycie. Jednak gdy upłynie już trochę czasu, a emocje i ból nieco opadną, musimy pomyśleć o bardziej przyziemnych rzeczach. Od teraz bowiem będziemy spotykać się z tą osobą wyłącznie na cmentarzu.
Co jeszcze możemy więc dla niej zrobić, aby spełnić jej ostatnią wolę? Postawić jej wspaniały nagrobek.
To on będzie bowiem ostatnią rzeczą, która przez długie lata będzie nam przypominać o naszej bliskiej osobie. Tam również będziemy zanosić kwiaty i palić znicze. Wybór nagrobka niestety nie należy do prostych decyzji, wiążę się wszakże z ogromnymi emocjami. Tym bardziej, jeśli osoba zmarła była kimś bardzo bliskim dla osoby decyzyjnej.
Od czego w takim razie powinniśmy zacząć? Przed wizytą w zakładzie kamieniarskim istotne jest, aby się do niej odpowiednio przygotować. Tym bardziej, że jedynie osoba będąca właścicielem grobowca może zamówić nagrobek. W dodatku jeśli mamy zamiar postawić nagrobek na ogromnym cmentarzu, może być konieczne wypisanie pełnomocnictwa dla określonego zakładu kamieniarskiego.
Współcześnie na rynku istnieje bardzo dużo firm trudniących się w tym fachu. Czym w takim razie najlepiej kierować się przy ich wyborze? Szukając odpowiedniej firmy musimy przede wszystkim zwrócić uwagę z jakiego rodzaju kamienia możemy wykonać nagrobek w danym zakładzie. Tym bardziej, że różnorodność kamienia jest ogromna, a decyzja dotycząca materiału jest najtrudniejszą w całym wyborze nagrobka. Pamiętajmy jednak, że każdy pomnik z granitu powinien teoretycznie wytrzymać od kilku do kilkudziesięciu lat. Jeśli już zdecydowaliśmy się na rodzaj kamienia pozostają kolejne dylematy. Mowa mianowicie o formie pomnika i jego wykończeniu. Na szczęście wiele firm kamieniarskich dysponuje gotowymi wzorami, dzięki którym podjęcie decyzji może być dużo łatwiejsze. Do finiszu pozostaje jeszcze tablica. Zdarza się często, że oprócz napisów wiele osób umieszcza również fotografię zamarłego na porcelanie lub podobiznę w kamieniu.

Który zakład spełni nasze wszelkie oczekiwania? Nie wszystkie firmy staną bowiem na wysokości zadania i możemy nie być w pełni zadowoleni z wykonanej przez nich usługi. Warto w tym miejscu odwiedzić Zakład Kamieniarki Grobex, który ma swoją siedzibę w Wierzbinie, niedaleko Warszawy. Zakład ten posiada bowiem w swojej ofercie bardzo duży wybór zarówno nagrobków pojedynczych, jak i podwójnych. Po za tym w ich asortymencie znajdziemy wszelkie dodatki, które pomogą nam skomponować i wykończyć nagrobek. Na stronie internetowej zakładu możemy obejrzeć też zdjęcia przykładowych realizacji już wykonanych przez firmę. Oprócz tego przedsiębiorstwo oferuje także ciekawe napisówki, między innymi polerowane, rzeźbione czy obkuwane. Ich wielką zaletą jest fakt, że każde zlecenie traktują indywidualnie, gdyż zdają sobie sprawę jak ważną rzeczą dla klienta jest spełnienie ostatniej woli osoby zmarłej. Chcesz skorzystać z ich usług, wpisz w internecie frazy: „nagrobki Warszawa”, „kamieniarstwo Warszawa”, „zakłady kamieniarskie Warszawa-Wólka Węglowa” czy „nowoczesne nagrobki Warszawa”, a na pewno ich znajdziesz.