Schody dywanowe – mniej znaczy więcej!

Swoim wyglądem przypominają spływający dywan, jednak w swoich wykończeniach nie posiadają żadnych materiałów dywanowych. O czym mowa? O tak zwanych schodach dywanowych. To rozwiązania ostatnimi czasy jest najczęściej wybierane do wnętrz nowo wybudowanych domów piętrowych. Czemu tak bardzo przyciągają one uwagę klientów? Warto przyjrzeć się im bliżej!

Ostatnimi czasy można zauważyć, że wewnętrzne schody drewniane prawie całkowicie wyparły rozwiązania jakimi były betonowe konstrukcje schodów. Przede wszystkim drewniane elementy nie zabierają zbyt dużo miejsca. Stare rozwiązania były jedynie drogą prowadzącą na wyższą kondygnację w domu. W dodatku były one zazwyczaj ukryte w klatce schodowej, na którą trzeba było wyznaczyć oddzielną przestrzeń, tym samym tracąc wiele cennego miejsca.

W przypadku schodów drewnianych pełnią one kilka różnych funkcji. Nie mają już tylko za zadanie zaprowadzić nas na górę. Są wspaniałym elementem dopinającym nasz wystrój wnętrza. W dodatku przeważa tutaj zasada „mniej znaczy więcej”. Ich minimalistyczny styl wykonania sprawia, że jeszcze bardziej przyciągają naszą uwagę. W dodatku nie posiadają belek podporowych. Ich stabilność jest zawarta w profesjonalnie wykonanej konstrukcji, a trwałość w gatunkach drzewa użytego do ich budowy. Rezygnują one bowiem z bogactwa kształtów. Przeważa tutaj uroda materiału i minimalizm formy.

Tym samym oznacza to, że nie łatwo jest stworzyć schody dywanowe. Aby więc zwrócić uwagę klienta i zachwycić go prostotą wykonania trzeba mieć fach w ręku oraz umiejętności konstruktorskie i stolarskie. Ich produkcją zajmuje się firma Schod-Bid spod Ostrowca Świętokrzyskiego. 30-letnie doświadczenie w tej branży z pewnością mówi samo za siebie. Niezbędna jest tu bowiem wiedza oraz odpowiedni park maszynowy. Schody dywanowe tworzone są wyłącznie na zmówienie. Wszystko musi być bowiem dopasowane do miejsca, w którym mają być umiejscowione. Ich konstrukcja składa się ze stopni, podstopni oraz stabilnej balustrady wykonanej ze szkła hartowanego. Mimo, że jest ona niewidoczna tworzy wspaniałe zabezpieczenie.

cof

Okazuje się, że wszystko przemawia za tym, aby wybrać takie rozwiązanie do swojego domu. Wejdźcie na stronę firmy Schod-Bid www.schod-bid.pl. Znajdziecie tam również schody półkowe, schody skrzynkowe i inne drewniane elementy jak na przykład stołki i stoły drewniane na wymiar.