Skuteczna walka ze szkodnikami drewna

Okazuje się, że wszystkie krajowe gatunki drewna są narażone na atak szkodników. Oczywiście jeśli elementy te nie zostaną najpierw odpowiednio przed tym zabezpieczone. Szczególnie atrakcyjne jest wnętrze drewna. Szkodniki mają tam wspaniałe miejsce do złożenia jaj oraz wylęgu – suche środowisko, stała temperatura i pożywienie. Niezależnie czy drewno leży w tartaku i czeka na obróbkę czy jest zamontowane w konstrukcji naszego dachu już dziesięć lat czy zostało użyte do montażu naszego parkietu.

Jedyną istotną różnicę stanowi fakt, że w zależności od gatunku drzewa jest ono atakowane również przez różne rodziny i gatunki szkodników. Najczęściej występującymi w naszych domach i wyrządzającymi najwięcej szkód owadami są spuszczel pospolity oraz kołatek domowy. To nie są korniki, które wszyscy w pierwszej kolejności osądzają o spustoszenia i już zastanawiają się jak pozbyć się korników.

Sygnałów alarmujących nas o nieproszonych lokatorach w naszym domu może być kilka. Z pewnością w zewnętrznej warstwie drewnianych elementów powinny pojawić się tak zwane otwory wylotowe. Takie otwory wygryza samica, która już złożyła tam jaja i musiała wylecieć na zewnątrz. Jeśli otworów na naszym drewnie jest znacznie więcej świadczy to o tym, że szkodniki już na dobre rozgościły w naszym domu, a samice złożyły już tam wielokrotnie jaja. W konsekwencji tego zniszczenia wewnątrz elementu mogą być już ogromne. Jeśli do zarażenie doszło po raz pierwszy, tego typu otworów jeszcze nie zobaczymy. Możemy wtedy jedynie usłyszeć charakterystyczne kołatanie lub chrobotanie towarzyszące obecności dorosłego osobnika wewnątrz drewna.

Ważne, aby od razu przejść do działania jakim jest – szkodniki drewna zwalczanie! Nie ma na co czekać. Jeśli bowiem owady przeniosą się do drewnianych elementów mających fundamentalne znaczenie w konstrukcji naszego domu konsekwencje mogą być olbrzymie.

Metod na zwalczanie szkodników jest wiele. Należą do nich między innymi fumigacja, metoda chemiczna czy metoda fizyczna. Warto w tym miejscu skontaktować się ze specjalistą w tej branży – firmą Corneco.pl. W zależności od rodzaju szkodników oraz gatunku drewna dobiorą najskuteczniejsze rozwiązanie.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę https://szkodnikidrewna.com