Szeroka oferta lamp abażurowych i stelaży

W ostatnim czasie coraz większa liczba młodych ludzi rezygnuje z ciasnych mieszkań na miejskich blokowiskach na rzecz spełnienia swoich marzeń o posiadaniu własnego domu. Niestety budowa to nie tylko wyzwanie dla możliwości finansowych, ale także test charakterów i nieustanne szukanie konsensusu dla stanowisk i wizji współmałżonków. O ile postawienie budynku to prosta sprawa, nie można niestety tego samego powiedzieć o pracach wykończeniowych. Urządzając dom należałoby przede wszystkim zdecydować się na jakiś styl, ale myśl o wciąż zmieniających się trendach utrudnia podjęcie decyzji. Nikt nie chce przecież po kilku latach żałować, że nie zaaranżował wnętrz zupełnie inaczej. Problemem jest także znalezienie złotego środka między dążeniami mężczyzny do prostych i surowych form z elementami drewna i metalu, a marzeniami kobiety o słodkim i przytulne gniazdku, pełnym bibelotów i ozdób. Obecnie nad Wisłą coraz większym zachwytem cieszą się dwa style aranżacji wnętrz: loftowy i skandynawski. W stylu loftowym najlepiej jest urządzić dom lub mieszkanie z wyższymi niż standardowe sufitami, dużymi oknami i przestronnymi wnętrzami.

Charakterystyczne są cegły lub beton na ścianach oraz parkiet przemysłowy na podłodze. Elementami typowymi są widoczne instalacje elektryczne i hydrauliczne. Całość ma mieć wygląd starego, surowego pofabrycznego wnętrza. Aby nieco ułagodzić surowy klimat, można zastosować klasyczne dodatki, chociaż mile widziane są takie materiały jak płyta pilśniowa, surowe deski i meble z palet. Stawiając na drewniane elementy i biel jako dominujący kolor, nadamy wnętrzu przytulniejszy charakter. Ciepłe kolory mebli czy kolorowe lecz oszczędne dekoracje idealnie przełamią ascetyczną przestrzeń. Surową cegłę z równie udanym skutkiem mogą zastąpić elementy metalowe. Zależnie od gustów mieszkańców cechy charakterystyczne dla stylu loftowego można uwydatnić albo ukryć. W kwestii oświetlenia przy dużych wysokościach śmiało możemy zamontować długie, wiszące lampy i żyrandole. Zawieszone na różnych wysokościach sztuczne oświetlenie powinno podkreślać urok fabrycznego wnętrza. Oświetlenie powinno być proste i delikatne. Najlepiej sprawdzi się abażur biały o klasycznym kształcie bez ozdobnych detali. Jeśli we wnętrzu wykorzystano elementy czerwonej cegły, ładnie wkomponuje się prosty abażur czarny. Kuchnię w lofcie na ogół stanowi aneks, będący częścią salonu, podobnie jak jadalnia, pracownia czy biblioteczka. Szerokość salonu może idealnie wyznaczać dywan, który może okazać się nie tylko ozdobą, ale też wyznacza strefę dzienną. Do wyznaczenia stref można wykorzystać dwustronne regały, mając na uwadze, aby wznosić je do sufitu, a nie na szerokość pomieszczenia. Innym cieszącym się popularnością stylem aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Typowe dla tego stylu są jasne i przestronne pomieszczenia, przywodzące na myśl klimat chłodnej, ale przytulnej i gościnnej atmosfery Skandynawii. Najczęściej wykorzystywanym tworzywem jest naturalne drewno, spośród barw dominują biel, szarość, beż i brąz. Meble maluje się na biało, bądź wykonuje z jasnego drewna. Z podłogą jest podobnie. W oknach zamiast zasłon stosuje się rolety. Sztuczne oświetlenie w pomieszczeniach zwykle posiada bardzo minimalistyczną formę. Wykorzystuje się z reguły prosty abażur szary lub biały. Często można spotkać szklane lub metalowe lampy. Dodatki wykorzystywane do urządzania wnętrz w stylu skandynawskim mają za zadanie ocieplić wnętrze. Przeważnie są to kolorowe poduszki, miękkie narzuty, świeczniki, wazony i kwiaty. Styl ten zainspirowany jest skandynawską przyrodą.

Jest praktyczny, prosty i elegancki, czym zyskuje sobie ciągle nowe rzesze zwolenników. Niezależnie od tego jaki styl aranżacji wnętrz wybierzemy, o tym, czy będą one przyjazne ostatecznie zdecyduje oświetlenie. Ostatnimi czasy do łask wracają lampy abażurowe. Ten niezwykle klimatyczny rodzaj oświetlenia doskonale się sprawdza w każdym wnętrzu i harmonizuje z każdym stylem aranżacji. W sklepach dostępne są różne typy oświetlenia, ale chcąc być właścicielem naprawdę wyjątkowych lamp, warto zwrócić się do Wytwórni Abażurów i Stelaży Krystyny Kubik. Firma to producent abażurów posiadający w swojej ofercie ręcznie wykonane, przepiękne i niepowtarzalne abażury zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Szeroki wybór materiałów, doskonałe szycie i niepowtarzalne wzornictwo sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Rodzinny charakter firmy ma bardzo duży wpływ na stabilność i wzrost wartości marki oraz budowanie reputacji. Przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada abażury do lamp w stylu klasycznym, łowickim, retro, skandynawskim, z motywami kwiatów róży, zwierzęcych skór, plisowane, z tkanin naturalnych i organzy. Zamówić można także stelaż do abażuru w dowolnym kształcie. Firma wytwarza abażury z materiału w dowolnych rozmiarach, jednak głównym przedmiotem produkcji są: duże abażury do lamp stojących, mniejsze do lampek biurkowych i nocnych oraz do kinkietów. Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z usług wytwórni, znajdzie w jej ofercie coś, co stanie się inspiracją do zaaranżowania przyjaznych, przepięknie oświetlonych wnętrz.