Szkło – nowoczesny desing wnętrz

Ostatnimi czasy w wielu aranżacjach wnętrz coraz częściej pojawiają się, a niekiedy nawet i dominują szklane elementy. Zastępują na przykład klasyczne kafelki w przestrzeni międzyszafkowej, a czasami i fronty mebli. Coraz częściej stanowią nawet element dzielący pewne pomieszczenia w domu, przejmując tym samym zadanie ścian. Tym bardziej, że odnajdują się w tej roli.

Dzięki temu coraz więcej osób nabiera zaufania do szklanych elementów i przekonuje się do tego rodzaju rozwiązań. W konsekwencji tego, zaczyna stosować je również i w swoim domu. Sprawiają one bowiem, że pomieszczenie staje się bardziej nowoczesne oraz eleganckie, a dodatkowo cieszy oko nie tylko mieszkańców, ale też osób ich odwiedzających.

Elementy szklane stosowane w domu mają bowiem mnóstwo zalet oraz dają wiele możliwości. Najważniejszą z nich jest z pewnością to, że wnętrze dzięki nim staje się optycznie większe. W dodatku nabiera ono lekkości. Jeszcze paręnaście lat temu elementy szklane były stosowane tylko do oddzielenia w łazience strefy prysznicowej. Współcześnie wygląda to już trochę inaczej. Elementy wykonane ze szkła oprócz swojego zastosowania w kabinach prysznicowych są stosowane też przy produkcji mebli, do wykończenia podłóg, w obrazach dekoracyjnych, schodach oraz balustradach. Szkło Lacobel idealnie nadaje się również do kuchni. Niezależnie gdzie będą stosowane, w każdym z tych miejsc będą wspaniale wypełniać swoje funkcje. Stanowią bowiem ciekawe dopełnienie każdego pomieszczenia, idealnie sprawdzą się na ścianach między szafkami w kuchni, w łazience jako oddzielenie kabiny prysznicowej, a nawet w salonie jako element dekoracyjny.

Obecnie ze szkła można stworzyć bardzo dużo ciekawych elementów. W dodatku mogą być one zrobione w przeróżnych kolorach i odcieniach, w połysku oraz w macie. Jeśli będziemy chcieli mogą posiadać także określony rysunek, nie stanowi to bowiem żadnego problemu. Szklane rozwiązania mogą stanowić zarówno elementy ozdobne jak i funkcjonalne. Szkło idealnie sprawdzi się bowiem jako element wyznaczający strefę prysznicową, albo balustrada. Tym bardziej, że nie jest to już obecnie tradycyjne, matowe szkło, ale kolorowy panel, niejednokrotnie z bardzo ciekawym nadrukiem.
Wielkim atutem szklanych elementów, jest to, że można je swobodnie łączyć z innymi materiałami wykończeniowym. Dostępne są na rynku również ogromne możliwości związane z obróbką szkła. Te wszystkie czynniki z pewnością powodują, że szkło w aranżacji wnętrz jest obecnie na topie. Duże znaczenie ma tutaj również różnorodne wzornictwo. To ono głównie pozwala dostosować element wykonany ze szkła do projektowanego wnętrza.

Jeśli więc aranżujecie nowo wybudowany dom lub planujecie rozpocząć remont, pomyślcie o szklanych elementach w swoim wnętrzu. Niezależnie czy to będą panele szklane z grafiką, kabiny prysznicowe czy zabudowy i ścianki szklane, każda z tych rzeczy z pewnością sprawi, że wnętrze będzie nowoczesne i nabierze przestrzeni.
Warto w tym temacie skontaktować się z firmą AranżacjeSzklane.pl. Znajdziecie tam bowiem, szkło do kuchni, lustra na wymiar oraz inne szklane rozwiązania oparte o szkło hartowane.
Artykuł na podstawie: http://aranzacjeszklane.pl