Masz francuskie auto? Gdzie wymienimy tylną belkę?

Jeśli przyjrzymy się przeróżnym rodzajom zawieszeń montowanych obecnie w autach, rozwiązaniem bardzo typowym dla w francuskich pojazdów jest tylna belka skrętna. Możemy ją spotkać w samochodach marki Peugeot, Citroen oraz Renault. Mimo, że posiada wiele zalet, jak każde rozwiązanie posiada również niestety i wady. Problem z nią prędzej czy później dopada prawie wszystkich użytkowników tych francuskich aut. Jeśli jesteście więc właścicielami samochodu z tym właśnie elementem i jeszcze nie spotkał Was ten problem wszystko przed Wami. W dodatku wymiana belki tylnej z wszystkimi jej podzespołami wiąże się z fatalnym skutkiem dla kieszeni właściciela pojazdu.
Jeśli więc słyszycie gdzieś w tylnej części samochodu piszczenie lub trzeszczenie warto już wtedy zainteresować się tym tematem, aby w porę zareagować. Wiele osób myśli wtedy, że dźwięki te wynikają już z dłuższej eksploatacji pojazdu. Jednak mogą mieć one zupełnie inne podłoże. Głównym elementem zestawu tylnej belki skrętnej, jak sama nazwa wskazuje jest bowiem podłużna belka. Warto więc nie dopuścić do jej uszkodzenia, a niestety tego typu dźwięki wydawane z tylnej części samochodu mogą już świadczyć właśnie o tym.
Zareagowanie w odpowiednim momencie może bowiem uchronić przed jej pęknięciem. Czasami na przykład wystarczy wymienić w porę elementy ją uszczelniające, aby woda nie dostała się do środka belki. Zrobi ona bowiem ogromne spustoszenie w jej wnętrzu, a korozja zacznie postępować znacznie szybciej. Może się to skończyć tragicznie. Uszkodzenie zawieszenia wpłynie bowiem negatywnie na geometrie kół, a niekiedy może nawet spowodować obniżenie samochodu, gdy belka zacznie już pękać.
W razie problemów z tym elementem warto dlatego skontaktować się z kimś, kto doskonale zna się na jego regeneracji i naprawie. Tradycyjny mechanik może bowiem od razu zaproponować wymianę całego elementu na nowy, co nie zawsze jest konieczne. Profesjonalistą w tej branży jest bez wątpienia warsztat Szmytek z Piły. Jego kompetencje sprawiają, że posiada wielu zadowolonych klientów.